Rakovničtí totiž po vítězství v základní části druhé nejvyšší soutěže kralovali také v play off a výhrou nad Teplicemi dostali svůj tým historicky poprvé do extraligy. Vzápětí se ale dozvěděli, že v ní hrát nemohou. Jásot tak přešel k pádu nálady až někam na dno rakovnického potoka, kde se rozpustily i bublinky z vystříkaného šampaňského.

Co se vlastně přihodilo? Proč má fantasticky sehraný tým cestu do extraligy zapovězenou? Nesplnil jednu z náležitostí, nepřihlásil se včas do HCM (Hokejbalové centrum mládeže). Od zeleného stolu hokejbalových bafuňářů mu tak hrozí nemilosrdná stopka.

„Bylo nutné se přihlásit do 4. března a my se to dozvěděli týden předtím. V té chvíli se nás to netýkalo, byli jsme jen ve druhé lize a měli kupu jiných starostí. Navíc stejně z osmdesáti procent splňujeme, co Hokejbalové centrum mládeže žádá," zlobí se Martin Tvarůžek, jedna z hlavních opor Rakovníka.

O mládež se totiž v klubu starají, mají minipřípravku, mladší žáky, klidně spojí i přípravku. Na Dnu s hokejbalem přivítali osmdesát dětiček ze školek, loni pořádali MČR žáků, sám Tvarůžek pro děti pořádá memoriál svého táty, velkého fanouška. V klubu působí trenéři s licencemi.

I proto berou pochybnosti o svém postupu jako dýku do zad a chystají dopis šéfovi svazu Josefu Kozlovi. On by měl být tím správným soudcem ve sporu tvrdého prokurátora s obžalovaným.

Nicméně předseda sportovně-technické komise svazu Ondřej Průša ještě vášně mírní, podle něj nic rozhodnuto není. „V tuto chvíli HBC Rakovník vlastní práva na extraligu, která si vybojoval výhrou v první lize. Teď záleží na tom, zda jsme v rámci přihlašovacího řízení oprávněni ho přijmout. Vše je v řešení a intenzivně na tom pracujeme," říká s tím, že další konkrétní výstupy předloží svaz až oficiální cestou.

Ten, kdo kdy sportoval, má jasno. Do extraligy by měl postoupit ten nejlepší. Rakovník nejlepší byl. Nepodváděl, nestavěl hráče načerno, neuchýlil se k žádnému nesportovnímu podrazu. Koneckonců stojí za ním i výrazné hokejbalové osobnosti z celé republiky, někdejší reprezentanti Novák, Rejthar, Trčka, Bílý, Filip a řada dalších.

„Vemte si, že do druhé ligy nasadil svaz v sezoně neskutečných dvacet týmů. Jezdili jsme po celé republice, stálo to spoustu času, úsilí, ale také peněz. Tohle všechno absolvujete, vyhrajete a pak vám řeknou, že vás tam nepustí kvůli HCM, kde nejste jen fyzicky přihlášeni, ale vše splňujete," dodává Martin Tvarůžek.

Vyhraje v tomhle zbytečném sporu sportovní myšlenka, nebo někdy až příliš upjatá litera zákona?

Jaký názor máte vy? Hlasujte!

1. povolit Rakovníku doplnit vstup do HMC a do extraligy ho vzít

2. Rakovníku postup zamítnout