Připravili jsem několik otázek pro hlavního organizátora turnaje Romana Nováka:

Jak hodnotíte letošní ročník Hokejbalu proti drogám?
Letošní Hokejbal proti drogám byl asi tou nejlepší akcí za celou dobu jeho konání v Berouně. Po sportovní stránce se velmi vyvedl, neboť se v řadě případů jednalo o hodně vyrovnané turnaje, kde rozhodovaly maličkosti. Věřím, že jsme náš sport ukázali dětem v nejlepším možném světle. Hokejbal jsme představili během celého týdne čtyřem stovkám dětí z našeho okresu a třeba se mezi nimi najde pár chlapců či dívek, kteří budou chtít začít sportovat a budou mít chuť se přidat ke Keltům, Fretkám či Kojotům. Účast škol byla rekordní, společně s Hýskovem jsme dokázali oslovit nové školy a před turnajem zorganizovali i několik tréninků. Do budoucna zde samozřejmě rezervy jsou. Nedaří se nám přitáhnout školy z jižní části okresu a z Hořovic nebo Zdic. A to je, myslím si, škoda. Alespoň máme co zlepšovat. V nejmenších kategoriích prvních stupňů byl tajný cíl „přitáhnout" 12 škol v každé kategorii a jsem přesvědčen, že kategorie dívek má také vyšší potenciál. Takže do příštího roku máme na čem pracovat.

Co vás nejvíce potěšilo?
Z celého týdne, mě osobně, bavil nejvíce turnaj dívek. Holky se s hokejkou převážně seznamovaly, ale dokázaly, že když se do něčeho pustí, dělají to s vervou a hodně dobře! Zde vidím další možný potenciál pro rozvoj nejen u nás, ale v celém našem hnutí. Prostě a jednoduše, hokejbal můžou hrát i dívky a baví je! Proč jim to neumožnit v samostatné kategorii.

Okresní kolo HPD je minulostí, co říct závěrem?
Závěrem se patří poděkovat všem, kteří se na přípravách a průběhu celé akce podíleli. Snažili jsme se do organizace zapojit co nejvíce hokejbalistů a tak se v celém týdnu prostřídalo na hřištích přes 20 dobrovolníků. Cením si přístupu všech, vyzdvihnul bych ale tu mladší část „sestavy". Jmenovitě Jakuba Günthera, Jakuba Kříže, Petra Vobořila, Martina Tůmu, Tondu Pateru, Vítka Vozdeckého, Dana Matyse, Míšu Šmatlákovou a Natálku Pangerlovou. Obětovali tolik potřebné učební hodiny ve škole pomoci klubu a podpoře mladších spolužáků. Teď budou muset zameškané dohonit. To se prostě cení (smích).