Vedle mužstev z berounského okresu se opět zúčastnily i týmy z Kralup, Plzně a premiéru si na turnaji odbyl i účastník II. národní hokejbalové ligy, SK Spectrum Praga.

V rámci sobotního programu se osm účastníků turnaje utkalo ve dvou čtyřčlenných skupinách. Ve skupině A změřily své síly SK Nižbor, Spektrum Praga, Minice Quijotes a Demons Beroun, zatímco ve skupině B sváděly líté souboje Sokol Nižbor, Rozvoj Plzeň, AHL Kralupy a HC Perun.

Zamotanější se nakonec ukázala být skupina A. Vítězem skupiny se nakonec stal domácí výběr, který vydřel důležité vítězství nad Spectrem Praga (3:2) a v rozhodujícím souboji také uhájil potřebný bod s favorizovanými Minicemi Quijotes (1:1). Ti vzhledem k tomu, že těsně podlehli Spectru (2:3) i přes odpolední vysoké vítězství nad Demons (10:0) skončili před branami semifinále.

Ve skupině B bylo o postupujících rozhodnuto už po dvou odehraných kolech, kdy hráči HC Sokol Nižbor a Rozvoj Plzeň zúročili své zkušenosti a zajistili si postup na úkor mladého výběru AHL Kralupy a srdnatých bojovníků z HC Perun.

Nedělní program zahájilo semifinálové utkání mezi HC Sokol Nižbor a SK Spectrum Praga. Obě mužstva nabídla přihlížejícím skutečně napínavou podívanou, kdy se oba týmy vystřídaly ve vedení, aby nakonec zápas po trefě reprezentanta ČR v ledním hokeji Miloše Hořavy z poslední minuty dospěl do samostatných nájezdů. V nich měli nakonec pevnější nervy hráči pražského týmu, kdy na trefy Bureše a J.Kolowrata dokázal odpovědět za Sokol pouze Kubr.

Zápas o sedmé místo byl soubojem mezi Demons Beroun a HC Perun. Po vyrovnaném utkání se zdálo, že i tentokrát budou následovat nájezdy, dvacet sekund před koncem ale rozhodl Beneš o tom, že na sedmém místě skončí HC Perun.

Ve druhém semifinále Rozvoj Plzeň od počátku rozpoutal v obranném pásmu domácího SK Nižbor doslova uragán a po pěti minutách bylo de facto o postupujícím rozhodnuto. SK Nižbor se poté zvedl, výsledek zkorigoval, ale když některé další šance neproměnil, mohl se začít připravovat na nižborské derby o bronz.

Ještě dříve se ale odehrálo na břehu Berounky derby kralupské. V něm zkušenější Minice Quijotes nepřipustily komplikace a zajistily si alespoň pátou pozici.

Duel o bronz pro sebe zejména díky střelecky disponovanému Gotthardovi nakonec ve druhé polovině rozhodli hráči SK Nižbor.

Finále pak bylo soubojem zkušených plzeňských harcovníků s pražskými dravci, který pro sebe nakonec těsně rozhodli lépe fyzicky disponovaní hráči Spectra. Plzeňským hráčům již ve druhé půli trochu docházely síly a přestože byli Spektru více než vyrovnaným protivníkem, nakonec odešli poraženi.