Romane, jaké máte letos z turnaje pocity?

Převažují pozitivní. Kapacitně byl letos Hokejbal proti drogám v Berouně na horní hranici možných účastníků. Podařilo se nám přitáhnout tradiční školy, loňské nováčky i školu z Hudlic, která se prezentovala slibnými sportovními výkony i skvělým přístupem. Jako výrazný posun vnímám samostatnou kategorii dívek. Ta už si asi pro příští rok zaslouží dva hrací dny. Neřešili jsme žádné přehnaně ambiciózní účastníky, cílem bylo si zasportovat s hokejkou, a to se povedlo. Obrovsky kladně hodnotím přístup všech učitelů či samotných ředitelů škol, kteří si našli ve svých nabitých programech čas a podpořili nás svojí účastí! A v neposlední řadě bych chtěl vyzdvihnout práci všech spoluorganizátorů, kteří byli především z řad hráčů či trenérů mládežnických týmů Keltů. Není snadné si stoupnout na hřiště a z „fleku" odpískat zápas. Nakonec tu odvahu v sobě našli skoro všichni a nebojím se tvrdit, že některé výkony byly téměř profesionální! (úsměv)

Zmiňujete samotné učitele. Proč?

Je to paradox. Učitelé se turnaje účastní kvůli dětem, aby si zahrály, jenže ve skutečnosti to vlastně dělají ve svém volnu a většinou musí svoji práci buď „zadat" nebo později „napracovat". Navíc do turnaje jdou s rizikem, že se kdykoli může přihodit úraz, který vše zkomplikuje. A přesto v sobě tu odvahu do toho jít najdou. Patří jim obrovský dík. Bez nich by tento „náš" turnaj nebyl tam, kde je!

Vidíte nějaká negativa či nedostatky v organizaci, na kterých by Kelti měli zapracovat?

Vidím. Posunuli jsme se značně s výstrojí, na turnaj máme vždy připraveno něco okolo 50 ks hokejek a letos bylo cca 30 helem s mřížkou a až šest brankářských výstrojí. A přesto to nestačilo. Takže naše úvahy budou směřovat sem. A dlouhodobě je nutno zapracovat na lepším pokrytí zdravotnickou službou. Věřím, že pro příští rok se v obou věcech posuneme!

Jaká může být odezva v počtu nově příchozích hráčů do klubu?

Tak tuhle otázku jsme si před turnajem úmyslně nekladli a příliš ji neřešíme. Pro nás je důležité, že si děti hokejbal vyzkoušely. Cca jedna třetina hokejbal či hokej stejně hraje, další děti dělají jiné sporty. Přímý náborový efekt bude minimální. Ale ve střednědobém hledisku máme ověřeno, že se díky HPD pár nováčků nakonec objeví.

Kam se turnaj může v budoucnu vyvíjet?

Už teď nad tím přemýšlím. V dubnu máme před sebou ještě další kolo HPD ve Zdicích, kde bude zkoušet štěstí Coyotes Hýskov. Uvidíme, jak se zde turnaj pro kategorie I a II vydaří. Pro příští rok bude nejspíš třeba oddělit nejmenší kategorie pro dívky. A abychom zapojili ještě více škol, oddělit kola či udělat předkola v některých exponovaných kategoriích. Věřím, že třeba kategorie pro 4. – 5. třídy ZŠ má potenciál okolo 20 škol z celého okresu.

Přímé náborové aktivity a jejich organizace padá na vaše bedra. Plánují Kelti něco dalšího nebo "stačí" jednou za rok zorganizovat HPD a je tak říkajíc vystaráno?

Naše nábory jsou dlouhodobý proces a udělat jeden turnaj, i když velký, nás takříkajíc "nevytrhne". Troufám si tvrdit, že děti a jejich rodiče si hokejbal vybírají proto, že přístup našich trenérů je odlišný od jiných kolektivních sportů v okolí, čímž rozhodně nechci snižovat kvality kolegů „konkurence". Od řady z nich se máme co učit! Rodiče často dají na pozitivní ohlas známých a vidí, jak celý klub nadšeně pracuje a nebojí se nás i pochválit. Přesto pro letošní rok plánujeme pro podzim dvě nové aktivity, které by mohly dále pomoci ve vnímání klubu. Jednou z nich je rýsující se spolupráce s našimi partnery na jednorázové promo akci u obchodního centra v Berouně. Dlouho jsme zvažovali, zda do toho jít, inspirace byla u jiných hokejbalových klubů, ale počkali jsme si, až nám vše do sebe zapadne a ten čas, doufám, nadešel. Druhou bude pilotní projekt podzimních hokejbalových kroužků na dvou školách mimo Beroun v oblastech s infrastrukturou připravenou pro hokejbal. Pilotní proto, že věřím, že v nadcházejících letech nezůstane jen u dvou škol. Hokejbal má obrovský potenciál, jen ho správě využít.