Mighty Riders – Žlubinec Kings 12:1

Oslabená sestava Žlubince tentokrát vzdorovala svému soupeři pouze v prvních patnácti minutách. Od druhé třetiny na hřišti existovalo už jen jedno mužstvo a Riders v pravidelných intervalech navyšovali svůj náskok. Gólový apetit znovu ukázal autor pěti branek Gotthard a společně se svými parťáky tak zařídil první dvouciferný výsledek hracího dne, který, jak se později ukázalo, zdaleka nebyl poslední.

Branky: 6:07 Gotthard (Novotný), 14:04 Podráský (Urban), 15:16 Gotthard (Šmíd), 18:31 Šmíd (Gotthard), 19:04 Podráský (Borč), 20:30 Gotthard, 23:30 Borč (Podráský), 28:44 Gotthard, 30:52 Šmíd (Gotthard), 32:43 Gotthard (Novotný), 33:12 Novotný, 34:08 Borč (Podráský), 35:48 Urban (Podráský) – 33:49 Boubín (Manda). Bez vyloučení. Rozhodčí: David S. Třetiny: 1:0, 6:0, 5:1.

Riders: Lašek P. – Podráský, Šmíd, Gotthard, Borč, Urban, Novotný

Žlubinec: Čupori – Fortuník M., Manda, Lukeš, Veverka, Boubín, Bína, Hakl

Hc Sokol - Diablo Beroun 13:3

Diablo patří k týmům, které umí favority pořádně potrápit. Jenže v pátém kole proti Sokolu si valná většina berounského týmu ještě stále užívala vánoční pohody a prezentovala se výkonem, který tomuto týmu není vlastní. Již v sedmé vteřině Huml lacino kapituloval a jakoby tím udal směr celému utkání. V rozmezí sedmé a desáté minuty postupně navýšili vedení Sokola Kubr, Ogurčák a Lev a získali svému celku uklidňující náskok. Diablo působilo v obraně naprosto bezradně a i přesto, že dokázalo vstřelit tři banky (2x Mervinský, 1x Lašek), nemělo nejmenší šanci. Chaos, zmatek a nakonec marnost nad vlastním počínáním byli příčinou třinácti (!) branek v Humlově síti a konečném debaklu 13:3.

Branky: 00:07 Ogurčák (Růžička), 6:11 Kubr, 9:23 Ogurčák (Růžička), 9:52 Lev (Volf), 14:52 Ogurčák, 15:48 Lev (Nedvěd), 16:43 Lev, 17:49 Ogurčák (Růžička), 28:05 Kubr (Růžička), 28:15 Růžička (Ogurčák), 29: 13 Nedvěd (Růžička), 29:26 Nedvěd (Volf), 33:49 Lev (Volf) – 10:37 Mervinský (Kohout), 16:29 Lašek T. (Mičko), 19:01 Mervinský. Bez vyloučení. Rozhodčí: Podráský. Třetiny: 4:1, 4:2, 5:0.

Sokol: Hájek – Kubr, Růžička, Nedvěd, Ogurčák, Volf, Lev

Diablo: Huml – Sedláček, Mičko, Lašek T., Kohout, Mervinský

Hc Lemra Nižbor – Demons Beroun 10:5

Souboj celků z chvostu tabulky měl zajímavý náboj. Za Lemru kromě Hromasové nastoupila v brance gólmanka nižborského ženstva Králová, a obě ženy mezi muži neztratily tvář. Hromasová totiž již po 14 vteřinách rozvlnila síť branky Démonů. Berounský tým však v tuto chvíli tížil hendikep v podobě chybějícího brankáře Holečka a ani 15 minut dlouhá čekací doba nestačila brankáři hostí k příjezdu. Gólman Demons se do branky podíval až v polovině první třetiny, kdy byl stav 2:0 pro Lemru, která Démony možná i trochu šetřila. Opravdový boj se rozhořel až po nástupu Holečka, ale nižborský celek si držel po celý zápas územní i gólovou převahu. Exceloval především znovuzrozený Sevald, který si připsal celkem sedm bodů za čtyři góly a tři asistence. Pozadu nezůstala ani již zmiňovaná děvčata. Hromasová přidala ještě jednu, plně regulérní branku, asistenci a Králová nakonec i přes pět inkasovaných branek vychytala svoji první výhru.

Branky: 00:14 Hromasová (Sevald), 7:54 Sevald (Hromasová), 8:31 Sevald, 10:28 Novák (Sevald), 16:54 Sevald (Novák), 21:46 Němeček, 22:27 Hromasová (Novák), 25:06 Krásl, 29:26 Sevald, 35:44 Krásl (Němeček) – 8:21 Hampl L., 9:11 Hampl K. (Svoboda), 16:25 Šafra, 25:23 Svoboda (Hampl K.), 33:49 Svoboda (Hampl K.). Vyloučení: 2:1, Bez využití, Rozhodčí: Kubr, Růžička. Třetiny: 4:2, 3:1, 3:2.

Lemra: Králová – Novák, Hromasová, Sevald, Krásl, Němeček, Ostereicher

Demons: Holeček – Foukal, Exner, Hampl L., Hampl K., Svoboda, Šafra

Hc Sokol – Hc Perun 3:4

Dosud neporažený tým Sokola nastoupil do svého druhého sobotního utkání posílen jednoznačnou výhrou nad berounským Diablem. Tentokrát stál na druhé straně hřiště HC Perun, který poprvé v tomto ročníku ligy mohl využít služeb brankáře Millera. Díky tomu se do pole vrátil Smrčka a výrazně tak zvýšil herní kvalitu na straně hostů. V utkání hraném ve vysokém tempu padl gól hned v první minutě, když si Beneš stáhl ze vzduchu míček a bekhendovou střelou překonal Hájka. V osmé minutě bylo vyrovnáno, individuální akci zakončil s přehledem Lev. Ten samý hráč poslal Sokol do vedení na začátku druhé třetiny, kdy v přesilovce s notnou dávkou štěstí dostal míček za Millerova záda. Za další dvě minuty však byl již stav jiný. Během jednoho střídání se prosadili Baleka s Benešem a znovu vrátili vedení na stranu Perunu. Když se poté přesnou střelou prosadil domácí Ogurčák, zdálo se, že po druhé třetině bude výsledek nerozhodný. To se však nelíbilo Brodanovi s Bauerem, kteří po rychlé souhře přidali do sítě Sokola čtvrtou branku, která se později ukázala jako vítězná. Ve třetí části si Perun vedení již pohlídal a aktivní hrou si dokráčel pro tři body a připravil tak Sokolu první porážku v soutěži.

Branky: 7:52 Lev, 13:05 Lev, 22:50 Ogurčák (Růžička) – 0:26 Beneš, 15:04 Baleka (Beneš), 15:26 Beneš (Baleka), 23:32 Bauer Z. (Brodan) Vyloučení: 1:2, Využití: 1:0, Rozhodčí: Foukal, Mervinský. Třetiny: 1:1, 2:3, 0:0.

Sokol: Hájek – Kubr, Růžička, Lev, Nedvěd, Volf, Ogurčák

Perun: Miller – Smrčka, Beneš, Baleka, Bauer Z., Brodan, Říha P.

Hc Sokol – Žlubinec Kings 6:2

O den později byla na programu předehrávka 13.kola mezi HC Sokol a Žlubinec Kings. Hosté poučeni debaklem s Riders již sehráli zejména v obranné fázi rozhodně zdařilejší partii a nebýt několik relativně laciných branek z velké vzdálenosti, mohl být výsledek ještě déle na vážkách. Takto po vyrovnané první třetině Sokol díky dvěma slepeným brankám ze 17.minuty odskočil na dvoubrankový rozdíl, který následně kontroloval a v závěrečné třetině ještě díky dalším Kubrovým dalekonosným projektilům navýšil až na konečný rozdíl. Za zmínku stojí i korektní a místy velmi obětavý styl rozhodování dvojice Hučko-Jungmann.

Branky: 3:23 Růžička, 16:48 Kubr, 16:52 Lev 20:59 Kubr (Růžička), 24:56 Kubr, 34:48 Kubr (Ogurčák) – 7:49 Boubín (Bína), 17:52 Manda (Veverka). Vyloučení: 1:0, Bez využití, Rozhodčí: Hučko, Jungmann. Třetiny: 1:1, 3:1, 2:0.

Sokol: Hájek – Kovařík, Kubr, Lev, Ogurčák, Volf, Růžička, Nedvěd

Žlubinec: Čupori – Fortuník, Veverka, Manda, Boubín, Foltýn, Bína, Hakl, Janovský.

1. Hc Sokol 7 5 1 0 1 42:18 17
2. Mighty Riders 5 4 0 0 1 33:9  12
3. Hc Perun 4 3 0 0 1 26:11  9
4. Diablo Beroun 4 2 0 0 2 12:22  6
5. Lemra Nižbor 5 2 0 0 3 22:24  6
6. Žlubinec Kings 6 1 0 1 4 27:31  4