Jedná se o soutěž, která se jela jako první z letošní seriálu Volného poháru v rallye. „Dost nás zamrzelo, že se dostavilo málo vozidel v kategorii Historiků, ale ostatní třídy byly naplněny dobře. A tak diváci měli potěšení z krásných zážitků z rychlostních vložek u Neumětel a Hostomic,“ uvedl za pořadatele Petr Kebort.

Počasí bylo krásné, a tak si posádky i diváci soutěž dostatečně užili. Po projetí tratě dlouhé přes 200 km se v absolutním pořadí umístila nejlépe posádka Šikl – Pecina na voze Mistubischi Lancer EVO IX, na druhém místě domácí posádka Nešpor – Hájek na stejném voze a na třetím místě byla posádka Černý – Bartoš na voze Subaru Impreza. „S potěšením můžeme konstatovat, že nedošlo k žádným haváriím a odstoupené posádky měly jen technické závady,“ doplnil Kebort.

Na vyhlášení výsledků byly předány poháry a věnce vítězným posádkám ve všech třídách a putovní pohár předal starosta města Hořovic Luboš Čížek. A nyní se můžeme těšit na podzimní Rallye sprint Hořovice, který se pořádá 4. září 2010 na rychlostních vložkách na Zbirožsku,“ uzavřel Petr Kebort.