Pro koho jsou závody určeny? Můžete být závodní atlet, rekreační běžec nebo jen rád přijímáte výzvy, zkoušíte nové věci a děláte rád něco pro své zdraví. Pokud ano, Hostivice Run je pro vás ideálně strávenou sobotou.

Startuje se jako obvykle na hrázi Litovického rybníku. Závod je rozdělen do různých věkových kategorií, na které budou čekat čtyři druhy závodů. Každý si tak přijde na své. Závod se skládá z Hostivického půlmaratonu (21,1 km), Hostivické desítky (10 km) a Hostivické pětky (5 km).

Vše doplňuje Rodičovský ultraběh, ve kterém předvedou běžeckou vytrvalost rodiče se svými ratolestmi. Rodičovský ultraběh je dlouhý 750 metrů a toto číslo není letos náhodné. Městská část Litovice totiž slaví tento rok 750 let od svého vzniku.

Běžeckou trať lemují hned tři rybníky a to Břevský rybník, Rybník Kala a Litovecký rybník. Běžce tak čeká nádherná trasa.

Pro účastníky se bude podávat občerstvení ve formě vody, džusu a ovoce. Po závodě je pro ně připraveno těstovinové a zeleninové občerstvení včetně neomezené konzumace nealkoholických nápojů. Na první tři borce v každé z kategorií posléze čekají věcné ceny.
Pořadatelem akce je městské kulturní středisko Hostivice a jejím podporovatelem je Občanské sdružení ANO, ANO starající se o sociálně handicapované děti. Z každého zaplaceného startovného obdrží 20 korun právě zmíněné občanské sdružení.

Do závodu se můžete přihlásit na webových stránkách www.hostivicerun.cz

Hostivice Run 2016

Hostivický půlmaraton

kategorie 1 – do 39 let včetně (muži, ženy)
kategorie 2 – 40 let a více (muži, ženy)

Hostivická desítka

kategorie 1 – do 39 let včetně (muži, ženy)

kategorie 2 – 40 let a více (muži, ženy)

Hostivická pětka

kategorie 1 – do 39 let včetně (muži, ženy)
kategorie 2 – 40 let a více (muži, ženy)

Program:

8:00 – 10:30 Otevření registrace závodníků
9:30 – Uzavření registrace Rodičovského ultra běhu
10:00 – Rodičovský ultra běh (příprava na start v 9:45)
10:30 – Vyhlášení Rodičovského ultra běhu
10:30 – Uzavření registrace závodníků Hostivické pětky, desítky a půlmaratonu
11:00 – Start Hostivice RUN
15:00 – Předpokládaný závěr
11:00 – 16:00 Pasta párty (pro účastníky Rodičovského ultraběhu zmrzlina)