Když byl žákem, přestoupil do Prahy, kam to má z Počapel, jež jsou součástí Králova Dvora, vcelku blízko.

V týmu Kovo Praha se ho ujal Marek Mixa a z Dana se stal postupem času profesionální cyklista. V pátek 22. října oslavil dvadvacáté narozeniny přímo na světovém šampionátu ve francouzském Roubaix.

A tam o sobě dal vědět. Předtím se už ale stal v juniorských kategoriích mistrem Evropy i světa, mezi muži má i titul mistra republiky. „Uznávám je, ale mým snem je konkurovat těm nejlepším závodníkům světa,“ řekl ještě coby junior Dan Babor k otázce účasti na Tour de France, který dodal: „Chtěl bych časem do některých z předních týmů. Může se ale stát plno kladných, nebo záporných věcí, které to mohou ovlivnit.“

Ale zpět k dráze. Ve Francii dosáhl na skvělé šesté místo ve scratchi. Zlato v této disciplíně vybojoval francouzský dráhař Donavan Grondin, který vyhrál před Tuurem Densem z Belgie a Rhys Brittonem z Británie.

Babora ale mrzelo, že nedosáhl dokonce na medaili, protože na ní zjevně útočil. V předposlední zatáčce byl na páté pozici, najel si nad modrou čáru, jenže vlna ho vynesla a tak skončil šestý „Umístění je to sice hezké, ale nejsem moc spokojen, k medaili chybě kousek. V předposlední zatáčce jsem šel přes Belgičana, ale rozhodila mě vlna. Škoda, ale na druhou stranu jsem se od mistrovství Evropy nezastavil a dřu to úplně z posledního. Ten scratch, jak se vyvíjel, byl přesně pro mě, takže zklamání jistě je,“ řekl po závodě Daniel Babor. Nevadí, palce budeme držet dál!