Na výraznější úspěch si ale musela po velké dřině počkat na konec léta. „Přispělo k tomu hlavně to, že jsem zůstala pozitivní a makala dál, i přestože se mi pár výsledků předtím v sezoně nepovedlo,“ řekla Malečková.

Ta se nejprve radovala z titulu ve čtyřhře na KG Prague Open, který vybojovala společně s Miriam Kolodziejovou, když ve finále dokázaly čtvrté nasazené zdolat turnajové trojky z Japonska Kanako Morisakiovou a Eriku Semaovou ve třech setech 6:3, 1:6, 10:2. Pro obě Češky se jednalo o druhý společný triumf, na ten první dosáhly v Potchefstroomu.

Ještě výraznější úspěch si připsala na turnaji ITF v Jablonci nad Nisou. Ve finále potvrdila roli favoritky a při akci s dotací 25 tisíc dolarů udolala kvalifikantku Anetu Kladivovou ve třech setech. Malečková poprvé od září 2019 slavila titul ze dvouhry. „Každý turnaj, každý zápas je těžký, dvaatřicet hráček, všechny chceme vyhrát, žádná vám nedá jediný míč zadarmo,“ usmívala se Jesika, která měl po výhře jen zářila: „Mám velkou radost, jsem ráda, že se výsledky dostavily a že mám okolo sebe pozitivní lidi, kteří mi dodávají skvělou energii.“

Jesika Malečková rozehrála v pondělí další turnaj. „Teď jsem pár dní odpočívala, pořádně zregenerovala a v pondělí mířím na další turnaj do Budapešti,“ prozradila další výzvu.