Beroun – Pardubice 4:5p

Inline hokej, semifinále

Zápas byl tentokrát mnohem opatrnější, než předchozí utkání. Na první gól se čekalo do osmé minuty. To zakončil svou individuální akci pěknou kličkou do bekhendu domácí Kala – 1:0. V 11. minutě dokázali hosté vyrovnat. To překvapil Altrichtera střelou zpoza kruhu Aleš Hemský – 1:1.

Úvod druhého dějství se domácím vydařil na výbornou. Ve 14. minutě totiž po pěkné souhře se Šináglem poslal Medvědy do vedení Toman a o osmnáct vteřin později upravil po brejku již na 3:1 Kurucz.

Ve třetí čtvrtině pak hosté přidali a domácí byli pod značným tlakem, všechny šance Pardubic ale skvěle vychytal Altrichter. Na druhé straně
pak ve 34. minutě po pěkné přihrávce Balázse zvýšil vedení Medvědů na 4:1 Kurucz.

Před čtvrtou čtvrtinou vedli Medvědi o tři branky a měli tak velice dobrou výchozí pozici. Jenže hosté připravili berounskému celku hodně studenou sprchu. Ve 39. minutě zakončil pěknou přesilovkovou souhru Mojžíš – 4:2. Po této trefě se Medvědi začali obávat o výsledek a hosté vzápětí trestali. Ve 40. minutě zužitkoval tlak střelou zblízka Heřman a Beroun rázem vedl již jen o gól – 4:3. Jenže uteklo jen čtyřicet vteřin a další chybu Medvědů potrestal P. Hemský a bylo vyrovnáno. Závěr zápasu se pak dohrával oboustranně opatrně.

V prodloužení byli mírně aktivnější hosté, šancí se ale příliš nezrodilo. Na konci šesté minuty prodloužení ale domácí zaspali v obraně a rychlý protiútok zakončil dorážkou Heřman, který tak poslal Pardubice do finále. Medvědi tak po roce obhájili bronzový post.

Branky: 8. Kala, 14. Toman, 15. a 34. Kurucz – 11. Hemský A., 39. Mojžíš, 40. a 54. Heřman, 41. Hemský P. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Čtvrtiny: 1:1, 2:0, 1:0, 0:3 – 0:1. Diváků: 80. Konečný stav série: 1:2.