Beroun – Pardubice 9:6

Inline hokej, semifinále

Na první gól se nečekalo ani minutu. Přesilovková trefa domácího Šinágla odstartovala úvodní přestřelku, během které padlo v rozmezí necelých čtyř minut pět gólů. Na konci páté minuty svítil na světelné tabuli stav 3:2. V 8. minutě se hosté dočkali vyrovnání na 3:3, v samém závěru prvního dějství ale využil dvojnásobnou početní výhodu Privozník a Medvědi opět vedli.

Druhá část se domácím nepovedla. Nejen, že v ní Medvědi vyšli střelecky naprázdno, v 17. minutě ale Koudelka vyrovnal a v 24. minutě poslal Pardubice ve dvojnásobné početní výhodě do vedení Heřman, který zakončil pohlednou akci do prázdné branky – 4:5.

Když pak hned v úvodu třetí části hodně laciným gólem upravil Hrdský na 4:6, nevypadalo to s domácími nejlépe. Po chvíli ale po pěkné individuální akci snížil Besser a v 29.minutě vyrovnal nechytatelnou střelou Daniel Tvrzník – 6:6.

Ve čtvrté čtvrtině domácí svou nezodpovědnou hrou nabídli hostům několik vyložených šancí. Jenže střelecky se již prosadili jen Medvědi. Ve 40. minutě strhl vedení na stranu domácích střelou mezi betony pardubického brankáře Kurucz a o minutu později po brejku upravil Vlček na 8:6. Jenže i za tohoto stavu domácí hodně chybovali a berounský trenér Mecera si raději vzal oddechový čas, aby hráčům domluvil. Dvě minuty před koncem ale Medvědi špatně střídali a hosté tak dohrávali zápas v početní výhodě. V ní se ale do brejku dostal Tvrzník, který svůj únik zakončil definitivní pojistkou – 9:6. V samém závěru ještě hosté trefili Píšou tyč, na výsledku to ale již nic nezměnilo.

Rozhodující třetí zápas se hrál po uzávěrce tohoto čísla. Podrobnosti o tomto střetnutí vám přineseme v sobotním vydání.

Branky: 1. Šinágl, 4. a 40. Kurucz, 5. a 26. Besser, 12. Privoznik, 29. D. Tvrzník, 41. Vlček, 47. M. Tvrzník. – 2. a 5. Provazník, 8. a 25. Hrdský, 17.

Koudelka, 24. Heřman. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Čtvrtiny: 4:3, 0:2, 2:1, 3:0. Diváků: 100. Stav série: 1:1.