Pardubice – Beroun 6:5pp

Inline hokej, extraliga

Na nerozehrané Medvědy čekal velmi kvalitní soupěř, který v sestavě disponuje hráči se zvučnýmy jmény. V brance Pardubic nastoupil Dušan Salfický a v útoku Aleš Hemský, ale také reprezentant Německa Sekera.

Medvědi vlétli na soupeře jako uragán a úvodní převahu zúročil v polovině první čtvrtiny tvrdou střelou Balázs – 0:1. Jen díky Salfickému, který postupně poté vychytal Tomana, Bessera a Tvrzníka, vedení hostů dále nenarůstalo. I druhá třetina se hrála v režii Medvědů. Velkou převahu hosté korunovali v 18. minutě, kdy dvakrát skórovali. Nejdříve Vlček zúročil aktivní napadání Bessera střelou do prázdné branky a v následné přesilovce Balázs tečovanou střelou zvýšil upravil již na 0:3.

Do třetí čtvrtiny jakoby nastoupila jiná mužstva. Pardubice vyrovnaly hru a aktivním napadáním zatlačily Medvědy do jejich obranného pásma. Obraz hry se otočil, Medvědi nedokázali udržet kotouč na holi a na Handla šla jedna střela za druhou. V této fázi se přesto Medvědi dostali do několika nadějných přečíslení, ale skóre se vždy měnilo na druhé straně. Po dvou slepených gólech v síti výborného Handla svítil na konci čtvrtiny stav 2:3. Čtvrtá část hry přinesla oboustranně vyrovnaný boj a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Na začátek sezony výborný in-line gradoval a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou až na 4:4. Tři minuty před koncem se pak v plné kráse představilo pravidlo: nedáš, dostaneš. To když akci Tomana, Balásze a Tvrzníka osamocený Salfický zlikvidoval a z protiútoku Aleš Hemský proměnil samostatný nájezd – 5:4. O tom, že toto naprosto vyrovnané utkání půjde do prodloužení, rozhodl v předposlední minutě nejlepší hráč utkání Milan Toman, který dorazil do sítě svou vlastní střelu – 5:5.

V prodloužení byli hosté dvakrát po sobě vyloučeni. První početní nevýhodu sice ještě ubránili, při druhé přesilovce ale domácí rozhodli o svém vítězství.
Branky: 28., 43. a 51. Sekera, 35. Střída, 39. Joudal, 45. A. Hemský - 6., 18. a 42. Balázs, 18. Vlček, 47. Toman. Čtvrtiny: 0:1, 0:2, 2:0, 3:2 – 1:0.
Beroun: Handl – Toman, M. Tvrzník, D. Tvrzník, Wurtherle, Ortiz – Balázs, Šinágl, Besser, Vlček, Kos, Pour.

Byl to kvalitní zápas, shodli se po utkání oba trenéři

 

V prvním kole západní skupiny extraligy v inline hokeji se střetly dva ambiciózní celky a hra podle toho vypadala. „Na začátek sezony se dnes hrál velice kvalitní in-line,“ uvedl trenér Pardubic Petr Hemský, který je zároveň i trenérem české reprezentace. „Z hráčů, kteří se dnes představili na ploše si rád budu vybírat pro reprezentaci. Pokud letos bude mít extraliga takovou úroveň jako dnešní utkání, nebojím se, že by letošní televizní přímé přenosy nezaujaly sportovní fanoušky,“ uvedl pardubický trenér Hemský.

Pochvalně se o utkání vyjádřil i trenér Berounských Medvědů. „Souhlasím s kolegou, že se dnes hrál špičkový in-line,“ podotkl Martin Mecera, který litoval, že Beroun neudržel tříbrankový náskok. „Takový už je in-line. Do konce utkání nemá nikdo nic jisté,“ podotkl Mecera, který považuje bod z Pardubic za úspěch.

Další utkání čeká Berounské Medvědy v úterý 8. května, kdy přivítají na ZS v Berouně od 16 hodin Apex Praha. V sobotu 12. května pak sehrají Medvědi v Berouně dvojzápas s Pískem od 15 a 18 hodin.