Litoměřice – Beroun 4:10

Inline hokej, extraliga

Beroun vstoupil do utkání velmi soustředěně a domácí k ničemu nepouštěl. Aktivní celoplošnou hrou si vynutil převahu a šance. Domácí pouze bránili vlastní polovinu a za jejich pasivitu je už ve čtvrté minutě ztrestal Ortiz střelou do horního růžku – 0:1. Kapitán mexické reprezentace se činil i nadále, když vtipnou přihrávkou vybídl k druhé brance Kauckého – 0:2. Beroun hrál nápaditě a převahu ještě do přestávky navýšili Besser a Šinágl – 0:4.

Ve druhé čtvrtině převaha hostů trvala, ale brankostroj se zarazil. Hráči místo jednoduchých akcí řešili herní situace individuálně a ani přihrávky nenalézaly své adresáty. A tak se prosadili domácí. Jediným gólem čtvrtiny korigovali skóre na 1:4.

Do třetí čtvrtiny vlétli Berounští s cílem obnovit gólový příděl. Šancí si vytvořili mnoho, ale skóre měnil až v 38. minutě dělovkou Besser – 1:5. Domácí opět zareagovali brankou a tak po třetí čtvrtině svítil na ukazateli stav 2:5.

To, co se nedařilo v předešlých částech utkání, se naplno otočilo v poslední čtvrtině. Celoplošný pohyb, rychlé kombinace a jednoduchost v zakončení vrátila na hokejky Medvědů klid. Velice aktivně si počínali především Ortiz a Besser, kteří připravili celkem tři branky. Medvědi opět hráli kvalitní in-line hokej a přítomní diváci viděli oku lahodící akce. Přes jasnou převahu berounských však domácí ještě dvakrát korigovali na konečných 10:4 pro Medvědy.

Branky za Beroun: 4. Ortiz (Pour), 7. Kaucký (Ortiz), 8. Besser (Wurtherle), 11. Šinágl (Pilař), 25. Wurtherle (D. Tvrzník), 37. Besser (Ortiz), 38. Kaucký (Ortiz), 39. Baláže (Šinágl), 42. M. Tvrzník, 46. D. Tvrzník (Besser). Čtvrtiny: 0:4, 1:0, 1:1, 2:5.

Beroun: Handl – Pilař, M. Tvrzník, D. Tvrzník, Wurtherle, Ortiz – Balázs, Šinágl, Besser, Vlček, Kaucký, Pour.