Z TJ Sokol Králův Dvůr do Račic vyrazilo dvanáct závodníků, kteří celkem odjeli jednašedesát jízd. Rozjížďky, opravné jízdy, semifinále, finále, ze kterých jsme si domů odvezli devět drahých kovů.

Největším sběračem se stal Jáchym Kincl (ročník 2009), který získal čtyřikrát zlato na kajaku a jeden bronz na kánoi. Nejprve v závodě na jeden kilometr s hromadným startem v konkurenci 59 závodníků. V tomto závodě dojel ještě na skvělém pátém místě jeho parťák Pepíno Svoboda, který dlouho také bojoval o medaili.

Ilustrační foto
Berounské oslavy vyšperkuje pohárový duel s druholigovým Žižkovem

Potom Jáchym vyhrál svoji jízdu na 500 metrů a v deblu s Pepínem ovládli jak hromaďák na jeden kilometr (startovalo 54 lodí), tak i trať na 500 metrů. K těmto čtyřem zlatým z kajakářských disciplín přidal ještě třetí místo na singl kánoi na 500 metrů. Pepíno Svoboda ke dvěma zlatým z K2 přidal také jednu z MK1 za vítězství ve své jízdě na 500 m.

Nejhodnotnější výkony předvedl Kuba Šindel (2007), který se coby žák prvním rokem mezi o rok staršími soupeři nejprve probojoval na jeden kilometr až do finále A, ve kterém dojel čtvrtý. K tomuto závodu bylo přihlášeno téměř 100 závodníků a muselo tak být jedenáct rozjížděk po devíti lodích.

Na debl kajaku K2 společně s Tomášem Kapounem z Kojetína získali stříbro na jeden kilometr a bronz na 500 metrů. Třetí medaili, opět stříbrnou, nakonec Kuba získal na čtyřkajaku (společenství SKD-KOJ-PRE).

Do finále A se ještě podíval dorostenec Filip Jelínek na C2 společně s Tomášem Vyčítalem (SHK), kteří obsadili 7. místo na 1 km a 6. místo na 500 metrů, a také dorostenec Šimon Kurťák na K4 (společenství SKD-CHO-PRE) na distanci 500 metrů, kde skončili pátí.

I všichni ostatní, Agátka Mora, Filip Svoboda, Kuba Kurťák, Tomáš Ryska, Dominik Polák, Viktor Pavlásek a Ondra Rašek, předváděli ve všech svých jízdách bojovné výkony.

Příprava: Komárov - Rokycany 0:0
Komárov si pozval divizní Rokycany, diváci branku neviděli

Dařilo se i našim odchovancům, Filip Trnka (USK) získal titul mistra republiky na K2 500 metrů a již podruhé se koukne jako juniorský reprezentant ČR na závody Olympijských nadějí, které by se měly letos konat v maďarském Szegedu.

Všem závodníkům patří díky za vzornou reprezentaci TJ Sokol Králův Dvůr a trenérce Markétě Kinclové za skvělou a obětavou přípravu.

Miroslav Kurťák