Berounským trenérům veslování z Lokomotivy Beroun se podařilo vypravit na MČR žactva a dorostu „nová“ družstva chlapců a dívek, která jsou příslibem dalšího růstu.

Zlatou medaili získala dorostenka Tereza Šírerová na párové čtyřce a přidala velmi pěkné 5. místo na skifu. Výkon na párové čtyřce byl umocněn faktem, že vítězný čas byl o 3 s rychlejší, než čas osmiveslice z následujícího závodu!

Bronz pak přidaly starší žákyně Jana Součková a Eliška Kreisslová na čtyřce nepárové s kormidelnicí a ještě opět 5. místo na dvojskifu. Jejich bojovná jízda na čtyřce (ve společenství s Bohemians Praha) zvedala ze sedadel – první čtyři lodě přijely ve 4 s a odstup od 4. lodě byl doslova o balonek!

To je vždy největší nápor na veslovoda posádky, který udává tempo, a tím byla právě berounská Jana Součková!

Určitě o všech třech uslyšíme na příštích Primátorských osmiveslicích, na kterých právě Tereza letos prvním místem tak zazářila.

Sedmým místem na čtyřce (vítězstvím ve finále B) pak na sebe upozornila v mladších žačkách Lucka Mistrová a přidala 10. příčku na dvojskifu.

Chlapci si pak prožili nováčkovskou daň a první velkou zkušenost, ale výkonem v rozjížďkách prokázali bojovnost a podle výsledných časů nechali za sebou řadu soupeřů. Bohužel klíče postupů jsou neúprosné a na další postup to nestačilo, a tak zejména na dvojskifech v budoucnu budeme držet palce jménům Jan Král a Tomáš Brůžek, Petr Janovský, Jan Schwarzrock, Pavel Brtnický a David Lísek.

Klub veslování a rychlostní kanoistiky se těší na další nábor a příchod nováčků, kteří by družstvo mládeže byli schopní postupně doplnit.