V úterý 27. února se v pražském Top hotelu Praha vyhlašovaly její výsledky. Pořadatelem prestižní akce je Český paralympijský výbor, který anketu ve spolupráci s dalšími společnostmi organizačně zastřešuje. 

Oceněni byli nejúspěšnější individuální sportovci, kolektivy a trenéři. Jan Tománek dosáhl výrazného osobního úspěchu a v kategorii jednotlivců se za úspěchy v dlouhém triatlonu, kde na mezinárodních soutěžích úspěšně reprezentoval Českou republiku a stal mimo jiné se mistrem světa na poloviční ironmanské distanci, umístil na osmém místě.

"Umístění je pro mě velkým individuálním úspěchem a do jisté míry i potvrzením mé sportovní výkonnosti a kvality," uvedl k výsledku Tománek. „O pořadí v anketě rozhoduje porota z řad odborníků zabývajících se vrcholovým sportem handicapovaných a z tohoto důvodu si ocenění velmi vážím. Jsem spokojený, protože musím uvážit i fakt, že ocenění je za paratriathlon, tedy paralympijskou disciplínu, v které jsem v loňském roce debudoval, a získal na Světovém poháru v Itálii bronz," dodal.