V Mladé Boleslavi si nejlépe vedli plavci ročníku narození 2005. Berounský oddíl plavání reprezentovali pod vedením trenérky Anety Pokorné: Štěpán Palata, Dominik Plhal a Jan Valečka.

Jan Valečka se v sobotu ukázal hned ve třech startech. V jeho nejoblíbenější a nejsilnější disciplíně 200 metrů motýlek si vyplaval ve velmi napínavém závodě osobní rekord a stříbrnou medaili. Stal se tak vicemistrem České republiky.

Další dvě disciplíny absolvoval Valečka v neděli. I zde se ukázal v nejlepším světle -  na 100 metrů motýlek. S krásným časem si došel na stupně vítězů pro stříbro.

V jeho posledním závodě -  400 metrů polohový závod -  doslova zazářil. Do závodu šel s chutí a odvahou, i když měl velkou konkurenci. Ukázal, že se ničeho nezalekne a vyplaval si s osobním rekordem zlatou medaili a tím i titul mistra České republiky.

Štěpán Palata si ze Zimního mistrovství České republiky odvezl titul vicemistra ČR hned z první disciplíny, a to na 100 metrů prsa.

V další disciplíně, kdy Štěpán plaval 50 metrů volný způsob, si ve velmi napínavém souboji dohmátl pro bronz.

Druhou bronzovou medaili si vyplaval na 100 metrů motýlek a stoupl si na stupně vítězů, po boku se svým oddílovým kolegou Janem Valečkou.

Do Nového Jičína se mezi plaveckou elitu ročníku 2004 nominovalo i 5 berounských plavců: Petr Pavlis, Jiří Sabo, Marek Kindl, Jakub Prošek a Hana Krobová. Pod vedením Simony Pokorné se snažili předvést své nejlepší výkony. Nejlépe si vedl Marek Kindl, kterému se podařilo probojovat na 100 metrů prsa do první top desítky.

V Prostějově měl berounský plavecký oddíl, ročník 2006, taktéž zastoupení. Mezi nejlepší se probojovala Andrea Burešová a Nikola Dvorská. Pod vedením Báry Kilingerové se snažila děvčata probojovat do první dvacítky, což se povedlo Nikol Dvorské.  Na 200 metrů motýlek skončila na krásném čtrnáctém místě.

AUTOR: LoBe