Závodníci tedy museli nejprve překonat řeku Berounku po lávce na železničním mostě a až pak se napojili na tradiční trasu, která vede údolím Berounky a Loděnického potoka. Stejně jako v loňském roce byly vypsány dvě tratě. Kratší o délce 11,2 km pro ženy a muže nad 70 let s otočkou v osadě Kozle a druhá 18,0 km dlouhá trasa pro muže měla polovinu závodu a tedy i otočku ve Svatém Janu pod Skálou.

Start závodu byl naplánován na 13:00 hodin. Za prakticky ideálních běžeckých podmínek a slunečného počasí se bezmála 160 závodníku vydalo na trať. Nejprve je čekal jeden okruh na stadionu a pak už se vydali směr osada v Kozle a Svatý Jan pod Skálou. Ihned po startu se do čela dostal Milan Janoušek za Sokola Kolín, který si již na stadionu vypracoval několikametrový náskok před svými pronásledovateli. Protože se jednalo o obhájce vítězství z loňského roku, dalo se očekávat, že by mohl skvělý výsledek z roku 2018 zopakovat a skutečně tomu tak bylo. V průběhu závodu Janoušek svůj náskok stále navyšoval a zpět na stadionu se objevil jako první z mužů. Časomíru zastavil výkonem 1:00:43, což je zároveň po loňské změně trasy nový absolutní rekord Svatojánské 20, svůj vlastní čas z minulého roku Janoušek dokázal vylepšit o více než jednu minutu. S odstupem 2 minut a 21 vteřin do cíle doběhl na druhém místě Štěpán Holas z Jičína a po dalších 13 vteřinách jsme mohli v cíli vidět Tomáše Eisnera z Pilsen Man Clubu.

Mezi ženami zvítězila Daniela Havránková z Kerteamu. Vítězná závodnice si vytvořila drobný náskok těsně před otočkou a nejlépe si poradila i s nástrahou v podobě mírného protivětru na cestě zpět do cíle, kde svůj náskok postupně navyšovala. V cíli měla letos čas 43:23 a druhé Kristýně Eisnerové nadělila 2 minuty a 47 vteřin. Na třetím místě v celkovém pořadí mezi ženami skončila berounská Andrea Frantová v čase 48:09.  Havránková, stejně jako Janoušek, obhájila loňské prvenství, ale na rozdíl od vítěze mužské kategorie nedokázala využít letošní dobré podmínky k překonání ženského traťového rekordu, za kterým zaostala přesně o půl minuty. Nejlepším berounským běžcem se stal Jiří Rosol z Lokomotivy Beroun, který v celkovém pořadí skončil na 12. místě a ve své věkové kategorii mužů 40 - 49 let doběhl třetí. Na start závodu se letos postavilo 159 závodníků a všichni dokončili.

Svatojánská 20 je od roku 2014 součástí Brdského běžeckého poháru a ani letos tomu nebylo jinak, berounský závod byl jeho předposledním kláním. Dnes již jsou známé kompletní výsledky tohoto celoročního seriálu a tak víme, že i díky bodům za třetí místo na Svatojánské 20 se Jiří Rosol stal vítězem ve své kategorii do 49 let a dokonce i držitelem 3. místa v absolutním pořadí poháru. V kategorii juniorek se vítězkou Brdského poháru stala berounská Aneta Uxová, která na Svatojánské 20 doběhla mezi ženami do 34 let na 5. místě a Andrea Frantová z Lokomotivy Beroun skončila v pohárovém seriálu žen do 34 let na 4. místě.

Poděkování zaslouží pořadatelé z atletického oddílu TJ Lokomotiva Beroun z.s. Loňský přesun místa startu a cíle na atletický stadion znamenal mimo jiné i zlepšení podmínek pro závodníky před startem i po doběhnutí závodu. Podle organizátorů můžeme očekávat, že i v dalších letech bude zázemí závodu právě na berounské atletickém stadionu.

2. Kristýna Eisnerová              Plzeň Runland                 46:04
3. Eva Povalová                                                              49:15

Ženy 45-54 let 11,2 km:
1. Svatava Řechková               Příbram                           51:15
2. Eva Perglerová                    BK Přeštice                     52:22
3. Ivana Rosolová                    ROSSI Team                    54:40