Tadeáš Neliba (ročník 2003), Lukáš Uxa (2003) a Jiří Sabo (2004) se zúčastnili všech dálkoplaveckých závodů, kde jde o tří, pěti a desetikilometrové tratě, kam se připojil v Opavě i Tomáš Míka (2003). 


Ročník 2003 letos poprvé soutěží v nové kategorii kadetů, kde měří své síly s o rok staršími plavci. I přesto se mladým borcům podařilo několikrát postavit na stupně vítězů. "Co start, to medaile", tak by se dala hodnotit úspěšnost Tadeáše Neliby, který již má na svém kontě čtyři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Stejnou úspěšnost ve své kategorii starších žáků zaznamenal i Jiří Sabo, který si zatím vyplaval jednu zlatou, čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Pozadu rozhodně nezůstává ani Lukáš Uxa, který si vybojoval jedno stříbro, dvě nepopulární čtvrtá, jedno páté a dvě šestá místa. Tomáš Míka se ke trojici plavců připojil v Opavě v závodě na pět kilometrů, kde si vyplaval nádherné 5. místo. 


Na Stříbrném jezeře v Opavě, kde se plaval závod O Slezský pohár a Mistrovství ČR žactva si poprvé ve své kariéře vyzkoušeli nejnáročnější závod na 10 km, který byl vypsaný pro kadety, Tadeáš Neliba a Lukáš Uxa. S o rok staršími plavci dokázal Tadeáš vybojovat třetí a Lukáš páté místo. 


Pro Jiřího Saba byl závod na 5 km důležitý, protože šlo o Mistrovství ČR žactva, kde plavci sbírají dvojnásobek bodů do celkového pořadí ČP. Touha po medaili z mistrovského závodu byla pro mladého plavce motivační a svůj závod rozjel naplno. Po výborném finiši bral právem stříbro a mohl se radovat z velké medaile.


Na Těrlické přehradě, kde se konal závod O pohár města Havířova. dokázala trojice plavců Neliba, Sabo a Uxa, že přijeli výborně připraveni. Tadeáš Neliba si vybojoval v kategorii kadetů zlatou medaili na trati 5 km. Jirka Sabo v kategorii starších žáků napodobil svého oddílového kolegu a na trati 3 km nezaváhal a vyplaval si také zlato. Oba plavci si za svoje vítězství odvezli na víc domů Havířovský pohár 2017. Lukáš Uxa po skvělém výkonu bral na 5 km trati nepopulární 4. místo.


V průběžném pořadí Českého poháru v kategorii kadetů je Tadeáš Neliba ve vedení se 469 body, přestože je hodnocený s o rok staršími plavci, Lukáš Uxa má 5. místo s 293 body a Jirka Sabo je v kategorii staršího žactva druhý s 343,5 body a ztrácí na prvního 76,5 bodů. 


Všem plavcům patří velká gratulace za vzornou reprezentaci oddílu a města Beroun. Přejeme mnoho dalších úspěchů do dalších závodů na otevřené vodě.
Plavecké zprávy připravila Simona Pokorná.