B-tým na jaře dominuje

B-tým vstoupil do jara nejlepším možným způsobem, když na domácí půdě oplatil černíkovickým Vránám porážku z poloviny září, která byla zároveň nejvyšší prohrou Keltů "B" v dosavadní sezoně. Celkem se záloze podařilo prostřelit gólmana soupeře jedenáctkrát, přičemž bodově se alespoň na jedné brance podílelo hned 13 z 15 hráčů. Dobrý výkon podpořil v brance Vít Makovský, který až do závěrečné pětiminutovky držel čisté konto a celkem zastavil 19 z 21 střel Vran. Béčko následně zopakovalo ofenzivní žně v zápase s Cvrčovickými Lvy, které porazilo, stejně jako Vrány, 11 góly, o něž se velkou měrou zasloužil první útok.

Dobře naladěné Kelty nedokázal zastavit ani Notor, který v Kladenské lize zatím hájí pátou příčku. Kelti otevřeli brankový účet hned při prvním střídání a brzy si vytvořili pohodlný polštář pro zbytek utkání. Počet vstřelených gólů v konečném součtu ještě zdvojnásobili a vyhráli 6:1.

Hořovice slaví úvodní branku Marka Kyncla do sítě Petrovic.
I.B třída: Derby rozhodl čtyřmi góly Herejt, Zdice i Hořovice slaví tři body

Tento výsledek zopakovalo i v duelu s Moribundem, který je dlouhodobě soupeřem, jenž umí Kelty potrápit, což se potvrdilo i v letošní sezoně, kdy je v prvním vzájemném zápase porazil o gól 4:3. To však Béčko nedopustilo v nedělní repríze, kdy kladenský celek přejelo 6:1. Avšak nutno dodat, že i přes jednoznačně vypadající výsledek, byl zápas dlouho vyrovnaný. Na stranu Modrobílých se začal překlápět až v závěru druhé třetiny, kdy se nejdřív přesilovce prosadil Petr Urban a následně vedení navýšil Filip Rosický.

Další vyrovnaný zápas čekal Kelty proti Spartě. Byl to zápas dlouho vyrovnaný a Béčkaři se dlouho nemohli naladit na jakžtakž optimální zápasové tempo. Góly začaly padat až v poslední třetině, kdy se Kelti trefili třikrát, přičemž se při své premiéře v mužské kategorii trefil i dorostenec Adam Dejdar. Pod vítězství se opět výrazně podepsal brankář Dominik Mašek, který za svá záda nepropustil ani jednu z 20 střel soupeřů.

Muži „B“ mají momentálně jistotu účasti ve vyřazovací části, zbylé zápasy tak rozhodnou pouze o tom, z jaké pozice do ní naskočí.

Přestřelka za přestřelkou

Jarní část začali v březnu i starší žáci A, kteří v úvodu přivítali v Hlinkách Hostivař. Ten, kdo neváhal a přišel Kelty podpořit, rozhodně nemohl litovat. Diváci totiž viděli parádní zápas, který nabídl nevídaných dvacet branek. Ocenit mohli navíc i nasazení s nímž Berounští zápas absolvovali – se soupeři drželi dlouho krok, i přestože měli pouze jedenáct hráčů do pole.

V závěru však bohužel pražská sestava této výhody využila, odskočila a zvítězila 12:8. Obdobnou kanonádu následně zažili i na Palmovce, kde se utkali s Kovem. První branka padla už po 26 vteřinách, když otevřel skóre Hasal. I tak ale asi málokdo čekal, že je to začátek pořádného debaklu, který se zastaví až za stavu 1:18. Kelti si tak odvezli pohodlnou výhru a dobrou náladu do dalších zápasů.

Řidič nedal přednost vozu jedoucímu od Nižboru na Unhošť. Kvůli tomu skončilo na střeše.
Po nehodě u Chyňavy skončilo auto na střeše. Cestující museli vyprostit hasiči

Částečné gólové uklidnění přineslo až keltské derby v půlce měsíce. A jak tomu ve většině případů bývá, zápas, kde se hraje o velkou prestiž porazit své kamarády a spoluhráče, byl dlouhou dobu vyrovnaný. I když měli trochu více ze hry starší žáci A, bylo to Béčko, které ve třetí třetině dokázalo odskočit a dojít si pro výhru 6:3, čímž svým kolegům oplatili porážku z října.

Vítězství pak nepřinesl ani atraktivní souboj s Ústím, v němž Kelti bohužel celý zápas tahali za kratší konec. I když se soupeřem dlouho drželi krok a dokázali dotáhnout dvoubrankové manko, tak byla nakonec Elba, kdo po 45 minutách zvítězil.

Smutné jaro pro starší žáky B

Podobně jako tým s označením „A“ se i Béčko potýkalo s oslabenou sestavou, která čítala pouze dvě lajny. I tak ale Béčko na hřišti Mladé Boleslavi sehrálo vyrovnanou partii, což dokazuje zápis střel - 34:35 pro Tygry. Výpadek ve druhé třetině však Kelty stál tři inkasované branky, z nichž už se nedokázali oklepat a domů tak nakonec odjeli s prohrou 2:5. Stejný scénář se poté opakoval i proti Hostivaři. Duel byl dlouhou dobu vyrovnaný a do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 4:4. Poté však Kelti doplatili na méně početnou sestavu, došly jim síly a Hostivař zvládla převrátit zápas na svou stranu.

Za posledním březnovým zápasem vyjeli Kelti do Prahy, kde se utkali s Rebelem. Berounští, kteří měli v sestavě několik absencí, nezachytili úvod zápasu, čehož soupeř využil a otěže utkání již nepustil z ruky. Rebel měl dokonce o třicet střel více než Modrobílí, a tak zaslouženě zvítězil 3:0.

Matěj Taufer