Letošní sedmnáctý ročník byl rekordní jak pro pořadatele, vzhledem k počtu startujících klubů a závodníků, tak i pro Ippon, co se týče počtu vybojovaných medailí ze všech dosavadních startů na tomto náročném turnaji. Berounští karatisté se připojili k rekordnímu počtu 375 závodníků ze 49 klubů České republiky a Slovenska. V opravdu těžkých bojích, které se vzhledem k tradicím a konkurenci očekávaly, se „Ippoňáci“ nenechali od medailí odstrčit ani tentokrát a domů si odvezli dvě stříbrné medaile a pět bronzových.

Družstva žáků a žákyň bojovala v kata o medaile. Zatímco berounští žáci uspěli, žákyně skončily mimo stupně vítězů. Družstvo žáků ve složení Jakub Beneš, Jaroslav Kryštůfek a Jan Jiras vybojovalo v kata třetí místo a tím i bronzové medaile. Berounské žákyně ve složení Gartnerová Anna, Pidrmanová Magda a Cholevová Lenka obsadily v kata čtvrté místo.

V zápase se do bojů o medaile dostali dva dorostenci. Ve váhové kategorii do 70 kilogramů vybojoval Rostislav Podlaha třetí místo. Ještě lépe si vedl Tomáš Podoljak, který ve váhové kategorii do 60 kilogramů skončil na výborném druhém místě. Dvě medaile vybojovali v zápase i starší žáci. V kategorii do 40 kilogramů vybojoval Jakub Beneš třetí místo. Stříbrnou medaili pak vybojoval ve váhové kategorii do 60 kilogramů Tomáš Lála. Na stupně vítězů se probojovali i dva mladší žáci. V kategorii na 41 kilogramů se o třetí místo podělili Filip Pospíšil a Albert Dosedla.

Berounští karatisté také získali několik čtvrtých míst, když prohráli v boji o bronzové medaile. Na „bramborové“ pozici skončili Jiras Jan, Pospíšil Viktor, Lenka Cholevová a Anna Gartnerová. „Medailistům gratulujeme a všem našim závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu,“ uvedl trenér klubu František Kopunec.