Do Mladé Boleslavi se sjelo 320 závodníků z téměř padesáti klubů České republiky, Německa a Slovenska. V opravdu těžkých bojích, které se vzhledem k tradicím a konkurenci očekávaly, se „Ippoňáci“ nenechali ani tentokrát odstrčit od medailí a domů si odvezli jedno stříbro a tři bronzy.

Berounské družstvo žákyň ve složění Katka Hrabáková, Denisa Grillová a Zuzka Černovská obsadilo v kata výborné druhé místo. V zápase pak Ippon přidal další tři medaile. Mezi dorostenci do 70 kilogramů vybojoval Richard Gabriel třetí místo. Stejně se vedlo v kategorii dorostu nad 70 kilogramů Davidovi Podoljakovi, který rovněž vybojoval bronz. V zápasu dorostenců bez rozdílu hmotnosti navíc vybojoval Richard Gabriel další třetí místo.

Několik berounských karatistů skončilo těsně pod stupni vítězů. V bojích o třetí místa podlehli ve svých kategoriích zápasu: Bican Dominik, Veselý Václav, Hrabáková Katka, Grillová Denisa a Černovská Zuzka skončili na smolném čtvrtém místě.

„Medailistům gratulujeme a všem našim závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu na další mezinárodní akci,“ uvedla za trenéry Ipponu Kristina Kopuncová.