Vždyť na konci listopadu na evropském šampionátu do čtyřiadvaceti let získala bronzovou medaili a společně s dalšími českými děvčaty dosáhla na vítězný pohár v družstvech.

Karolína Křenková
Narozena: 1998
Klub: ASC Dukla / TJ Spartak Hořovice
Osobní trenér: Michal Michalík

„Po celý rok byla příprava hodně zvláštní. Běh a jízdu na koni jsem mohla trénovat téměř pořád. Trénink plavání, střelby a šermu probíhal spíše ve vlnách. Chvíli možnost byla a pak zas třeba na měsíc přišla pauza,“ vrací se těžkostmi zvláštního roku 2020 Karolína Křenková.

Samotný šampionát se uskutečnil v polském Drzonkowě. Jak uvedl český svaz, Mezinárodní unie moderního pětiboje tuto věkovou kategorii oficiálně neuznává, a konkurence je oproti klasickým evropským šampionátům výrazně nižší. To ale vůbec nesnižuje úspěch Křenkové. Závodů se zúčastnili závodníci sedmi zemí.

Mladá Boleslav porazila Plzeň po nájezdech.
Sniper Šťastný, mladá krev, skvělé tipy na cizince. Proč Mladá Boleslav září?

„Před samotným závody jsme byli deset dní na soustředění v polském městě Spala. To bylo dobré, jelikož v České republice se nedalo moc trénovat, hlavně zmíněné plavání a šerm. Na závody v Drzonkowě jsem se hodně těšila. Kromě běhu jsem byla se všemi výkony v ostatních disciplínách spokojená,“ neskrývala radost hořovická závodnice. Před českou pětibojařkou skončila výš pouze dvanáctá žena světového pětibojařského žebříčku Ilke Ozyuksel z Turecka. Druhá doběhla Švýcarka Lea Egloff.

Protiepidemiologická opatření museli dodržovat všichni účastníci. „Při závodech probíhaly pouze finálové závody, když semifinále bylo zrušeno. Kvůli koronavirové situaci měli na sportoviště přístup pouze závodníci a trenéři s akreditací. V prostorách sportovišť bylo povinností dodržovat bezpečnostní opatření jako nosit roušku, dodržovat rozestupy a další,“ podotkla úspěšná česká reprezentantka.

V prosinci vyrazila většina české pětibojařské reprezentace do tepla na soustředění, avšak úspěšná medailistka musela zůstat doma v Hořovicích. „Kvůli koronaviru jsem se bohužel nemohla zúčastnit soustředění na Kanárských ostrovech s ostatními reprezentanty. Vánoce jsem si však užila doma s rodinou a přáteli. Nyní nám situace neumožňuje opět trénovat plavání a šerm, takže se teď soustředím víc na běh a jízdu na koni,“ prozradila Karolína Křenková.