Od roku 2013 funguje berounské hokejbalové hřiště, na kterém Kelti provozují všechny mládežnické kategorie, ženskou a také dvě mužské. I proto dostával starý umělý povrch pořádně zabrat a žádal výměnu. Díky Berounské sportovní a její investici půl milionu korun se to povedlo. Zbytek peněz dal klub ze svého, aby se také podílel.

„Když se hřiště v roce 2013 dokončilo, nečekali jsme, že bude v tak velké permanenci. Hrálo se na něm prakticky každý den a zákonitě došlo k opotřebení,“ vysvětlil jeden z členů vedení klubu Roman Novák, který chválí za skvělé jednání jak Berounskou sportovní, tak i členy klubu. „Zhruba třicítka kluků a holek s výměnou plastu pomohla, i díky tomu se nějaké peníze ušetřily,“ připomíná Novák.

Beroun se tak může dál pyšnit jedním krásným sportovním areálem, jehož povrch je podle Romana Nováka dokonce lepší než v blízkém Kladně, kde je jen pár roků a hraje se na něm extraliga. „Dovolím si tvrdit, že ten náš je lepší, hlavně méně klouže,“ říká Novák, jehož klub nyní plánuje vylepšení svého druhého stánku v Nižboru. Tam se hraje už dlouhá desetiletí zimní liga, ale vzhledem k menším rozměrům je dokonalý pro výchovu talentované mládeže.

A na tu Kelti, jeden z nejstarších hokejbalových klubů v republice, spoléhají nejvíc.