Kert Park některé hlavní hvězdy jako Zvonka či Fejfara nechal doma, protože hned v sobotu hrál extraligový duel, přesto pustil na hlavy Keltů v úvodu studenou sprchu. Po čtyřech minutách vedl 2:0, ale domácí sparrinpartnera dělat nechtěli. Začali dotahovat a vidět byli zejména zkušený Jiří Hrabár (2+1) a talentovaný Matěj Taufer (0+4) - oba koneckonců hrají extraligu za Hostivař.

Nakonec právě Hrabár svou obávanou bombou necelých šest minut před koncem vyrovnal a dovedl zápas do prodloužení. V něm se žádný z týmů neprosadil a rozhodly až nájezdy. Ty už se hostům povedly a senzační vyřazení z poháru zažehnali.

„Je to zklamání, protože jsme v poháru chtěli jít dál,“ přiznal další z hrdinů utkání, brankář domácích Jakub Günther. Uznal však, že Kert Park je strašně silný soupeř. „Přesto bylo fajn vidět, že když hrajeme jeden za druhého a máme tam bojovnost, tak i s takovým soupeřem dokážeme hrát vyrovnaný zápas,“ byl rád Günther.

Mužstvo pochválil také trenér Roman Novák. „Díky využité přesilovce jsme se dostali zpět do utkání a bojovným výkonem jsme nakonec ve třetí části gólové manko dotáhli. V nájezdech prokázali více šikovnosti hráči hostí, ale naši hráči se rozhodně nemají za co stydět. Týmovým a houževnatým vykonem se byli schopni v některých pasážích hry Kertu minimálně vyrovnat a dokázali si, že dobrý a svižný hokejbal se hrát z naší strany rozhodně dá."

Kelti 2008 Beroun – KERT Park Praha 4:5 ss (1:3, 1:1, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Váca (Taufer, Hrabár), 18. Hrabár (Taufer), 32. Váca (Taufer, Horel), 39. Hrabár (Taufer) - 1. Barnošák (Laurinc), 4. Konopásek (Pavlík), 15. Barnošák (Lhota), 30. Laurinc, roz. nájezd Jágr. Rozhodčí: Havel, Kettner. Vyloučení: 3:1, bez využití. Diváci: 65. Střely na branku: 20:37