Bresson Kladno – Kelti Nižbor 0:8

Posledním protivníkem Keltů v první polovině základní části Kladenské oblastní ligy byl tým okupující střed tabulky – Bresson Kladno. Soupeř se ale sešel v nepříliš početné sestavě a pro Kelty byl pouze sparingpartnerem. Výhra 8:0 pro Nižbor jasně dokazuje, který tým na hřišti vládl.

Kelti ale zpočátku neměli situaci vůbec snadnou. Bresson se soustředil především na obranu a také velice dobře bránil střední pásmo. Tvrdá hra hráčů Bressonu byla samozřejmostí. Přechod do útoku a důraz v útočném pásmu tak byly alfou a omegou úspěchu v tomto utkání. Průniky Keltů do dobře zformované obrany byly zpočátku neúspěšné a i přes optickou převahu se skóre měnilo poprvé až v deváté minutě. Individuální akcí se blýskl Dvořák, který své sólo vyšperkoval přihrávkou na hůl Gottharda, jenž skóroval téměř do prázdné branky. O dvě minuty později se Keltům podařilo zvýšit. Opět byl hlavním aktérem Dvořák a jeho střela od modré zapadla přesně k tyči Živného branky. Bresson hrozil pouze z ojedinělých brejků nebo střel z uctivé vzálenosti.

Ve druhé třetině byl k vidění stejný obraz. Útoky Keltů „do plných“ a úporné bránění domácích. Naštěstí pro Nižborské se podařilo se stavem řádně pohnout v druhé polovině prostřední části. Čtyři branky rychle za sebou definitivně zlomily odpor Bressonu. Postupně za Živného záda dostali míček Petr Říha, Dvořák, Beneš a Gotthard. Gotthardova branka byla ale už v oslabení, protože se na hřišti začalo řádně jiskřit a pykali především hráči hostujícího týmu. Kelti si na přelomu druhé a třetí části dokonale vyzkoušeli hru v početní nevýhodě. Pět vyloučených hráčů v rozmězí tří minut hovoří za vše.

Naštěstí se nekonal ani zkrat z minulých dvou zápasů. Kelti prošli třetí třetinou v herní pohodě a přidali navrch ještě dva góly. První gól v modro-bílém dresu oslavil Daniel Mašát. Tři minuty před koncem pečetil výsledek a svoje výborné představení Jiří Dvořák, jemuž se podařilo dosáhnout hattricku.
Polovinu základní části má nižborský celek za sebou a jako nováček soutěže drží lichotivou druhou příčku. Účast ve vyřazovacích bojích mají, vzhledem k průběhu soutěže, Kelti téměř na dosah ruky.

Branky: 8:18 Gotthard, 10:33 Dvořák, 22:28 P.Říha, 24:16 Dvořák, 26:50 Beneš, 27:52 Gotthard, 39:25 Mašát, 42:10 Dvořák. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2, V oslabení: 0:1 Třetiny: 0:2, 0:4, 0:2.

Kelti Nižbor: Huml - Truksa, Smrčka, Manda, David, Mičko, Petr Říha, Jan Říha – Novák, Novotný, Brodan, Gotthard, Podráský, Daniel Mašát, Beneš, Lašek, Dvořák.

HBC Š&J Bresson Kladno: Živný – Dosoudil, Kůna, Kutil, Mikeš, Šíma, Vorlíček