HBC Rakovník – SK Kelti Nižbor 4:3sn

Zápas s Rakovníkem se zpočátku hrál podle not Keltů. Prakticky půl zápasu Nižbor svíral soupeře na jeho polovině a dal mu vydechnout pouze při vlastním oslabení. Tlak nakonec vedl k rychlému třígólovému vedení. Nejprve Gotthard dvakrát překonal Polakoviče a ve dvanácté minutě mířil z mezikruží do růžku branky domácích Östereicher. Následně ale Keltům zvlhl prach a řadu šancí promarnili, včetně dvojího nastřelení tyček branky Rakovníku. Rakovník se dostal do zápasu využitou přesilovkou v 21. minutě. I nadále ale byli Kelti lepším týmem. Jenže Nižborští nedokázali své šance proměnit, a tak přišel trest, který Rakovník vměstnal do 42. minuty. Nejprve Boháč využil přesilovku a vzápětí nenápadná střela z kruhů skončila v brance Nižbora. Zbývající tři minuty do konce už se nic nestalo a o bodu navíc rozhodovaly nájezdy. V nich uspěl jen rakovnický Pospíchal.

Branky: 21. Zechovský 42. Boháč, 42. Tlustý, rozh. nájezd Pospíchal – 10. a 11. Gotthard, 12. Östereicher. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Třetiny: 0:3, 1:0, 2:0.

Kelti Nižbor: P. Lašek (31. Huml) – Smrčka, Truksa, Baleka, P. Říha, J. Říha, David – Gotthard, T. Lašek, Östereicher, Novák, Mičko, Sevald, Beneš, Podráský, Novotný.

Kelti Nižbor – Alpiq Kladno B 3:4

Béčko Alpiqu na rozdíl od prvního zápasu, kdy nastoupilo s dorostenci, poslalo do boje skutečné béčko, jenž v loňské sezoně skončilo na druhém místě 2. NHbL. Kelti vstoupili do zápasu skvostně a v čase 6:20 svítil po gólech Beneše a Sevalda na ukazateli stav 2:0. Alpiq se v úvodu hledal a Kelti mohli zvýšit vedení, jenže nižborští předvedli mizernou koncovku. Kladno se probudilo až ve 14. minutě, kdy po dvou bleskových přečísleních Alpiq během čtyřiceti vteřin srovnal na 2:2.

Obraz hry se tím úplně změnil. Najednou Kelti nevěděli kam dřív skočit. Ve druhé třetině šli Kladenští do vedení, když Nosek ranou od modré zužitkoval přesilovku. Poté se Kelti probrali a srovnali krok. Obráncům Kladna utekl Beneš, který dlouhou kličkou překonal Kolíska. Třetí třetina se odehrávala převážně na polovině Nižbora. Alpiq tlačil, Huml ale dokázal krýt všechny pokusy Kladna. Kelti občas zahrozili rychlými brejky, ale také bezúspěšně. Půl minuty před koncem šel Alpiq do oslabení a Nižbor se odhodlal ke hře bez brankáře, protože vítězství by jej posunulo do dalšího kola poháru. Jenže míček vybojoval kapitán Alpiqu Hájek a lobem jej poslal do opuštěné nižborské svatyně.

Branky: 4. a 26. Beneš, 7. Sevald – 14. Šíma M., 14. Eder, 20. Nosek, 45. Hájek. Vyloučení: 3:3, Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 2:2, 1:1, 0:1.

Kelti Nižbor: P. Lašek (31. Huml) – Smrčka, Truksa, Baleka, P. Říha, J. Říha, David – Gotthard, T. Lašek, Östereicher, Novák, Mičko, Sevald, Beneš, Novotný.

O víkendu již čekají nižborské hokejbalisty první mistrovské zápasy 2.NHbL. V sobotu se Kelti střetnou od 16 hodin v Novém Strašecí s celkem SK Ďáblové Praha B a v neděli se pak vydají na půdu HBC Tygři Mladá Boleslav.