Oba duely byly vývojově obdobné. Kelti šli pokaždé do vedení, ale své vedení neudrželi a prohráli o dva góly. Z dlouhého zájezdu Kelti nevezou ani bod a zůstávají na šesté příčce. Do play-off postoupí první osmička.

Čtěte také: Hokejové Lvice se zakously do bronzu

CHYBY ZNAMENALY PROHRU VE SVÍTKOVĚ

Kelti vstoupili do utkání ve Svítkově překvapivě dobře. Úvodní střela Hrabara se odrazila od tyče za brankou k dobíhajícímu Novákovi, ten míček dopravil za Mroviece.

Domácí ale inkasovaná branka nezaskočila a získávali postupně převahu, ale gól nepřicházel.

Ještě větší sílu do řad Keltů vnesl Gotthard, jenž zvýšil na 2:0, jenže Pitthard snížil po chybě hostů.

Do konce zápasu i přes několik šancí hostů skórovali jen domácí. „Do utkání se Svítkovem jsme vstoupili s odhodláním a touhou po vítězství. Vyšly nám vstupy do třetin. Po vedení 2:0 jsme však začali neproměňovat šance, a to se nám vymstilo. Místo navýšení vedení soupeř snížil na 2:1 a ovládl hřiště. My jsme se sesypali a prohráli 2:4," krčil rameny trenér Martin Davídek.

OPAVA ZLOMILA KELTY VE TŘETÍ TŘETINĚ

Kolotoč. Tak by se dal nazvat úvod utkání v Opavě z pohledu Keltů. Jenže ti odolali a Urban dokonce po nahození od modré otevřel skóre.
Pak tlak domácích ustal a k vyrovnání jim pomohla využitá přesilovka. Ve třetím dějství přidal vedoucí tým tabulky ještě dva góly a zápas zlomil ve svůj prospěch. „Zápas byl velmi náročný, ale ukázali jsme, že můžeme hrát i s prvním týmem bez problému. Jsme zklamaní, ale naše parta se alespoň na začátku jara trochu opět alespoň trochu stmelila," smutnil po návratu z tripu David Matys.

Čtěte také: Nejlepší sportovec kraje: nominace je v plném proudu