V přípravném období proběhla v klubu řada změn, jak v kádru týmu mužů, tak ve vedení klubu a byly zároveň započaty práce na dvou velkých dlouhodobých projektech – výstavbě hokejbalového hřiště v Berouně a náboru mládeže.

Tým mužů, který v loňské sezoně vybojoval vítězství v základní části Kladenské okresní ligy, odkoupil práva na vyšší soutěž a po ukončení hostování Jindřicha Šmída a ohlášení konce kariéry jednoho z tahounů týmu a hrajícího trenéra Radka Mandy, bylo nutné sáhnout k doplnění kádru. Trenérské žezlo po Mandovi přebírají hráči Roman Novák a Ondřej Beneš, kteří v loňském roce ovládli kanadské bodování týmu a nelehkou úlohu po odcházejícím kouči přebírají na svá bedra.

Nejvýraznější posilou a přínosem týmu je angažování Bohumila Gottharda z extraligové Habešovny Gladiators. Původní hostování v podzimní části se při problémech kladenského extraligového klubu proměnilo v celoroční působení hráče, který třikrát po sobě vyhrál kanadské bodování Nižborské hokejbalové ligy, a v letech 2003 – 2004 působil v klubu Diablo Nižbor. Další novou tváři je Daniel Mašát. Dlouholetý hráč třetí nejvyšší soutěže přestupuje z pražského rezervního týmu SK Spectrum Praga B. Úplným nováčkem na hokejbalových hřištích bude osmnáctiletý Jan Říha, který své první hokejbalové krůčky udělal na turnajích v Nižboru a Kralupech. V podzimní části by se v dresu Keltů měl objevit i třetí nejproduktivnější hráč loňského ročníku Pražské oblastní ligy Pavel Uher. Výpomoc dlouholeté opory pražského Spectra bude ale víceméně sporadická. Další posílení kádru Keltů Nižbor je v průběhu sezony možné, v jednání jsou dva hráči se zkušenostmi z ledního hokeje i Nižborské hokejbalové ligy.

Aktuální sestava SK Kelti Nižbor:

Brankáři: František Ježek, Lukáš Huml, Petr Lašek (hostování z HBC Nové Strašecí).

Obránci: Ivan Truksa, Milan Smrčka, Petr Říha, Jan Říha, Jan Mičko, Stanislav David, Jiří Černý, Václav Urban, Pavel Uher (hostování z SK Spectrum Praga).

Útočníci: Ondřej Beneš, Roman Novák, Daniel Brodan, Bohumil Gotthard, Marek Podráský, Jiří Dvořák, Daniel Mašát, Tomáš Lašek, Michal Novotný, Ondřej Sevald, Jan Vacek.

Současně s posilováním kádru mužstva mužů probíhaly i přípravy projektu na výstavbu hokejbalového hřiště přímo v Berouně. Zejména díky výrazné pomoci města Beroun se podařilo najít vhodný pozemek a připravit projekt, který byl na konci srpna předložen do grantového řízení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Zda se podaří projekt zrealizovat, bude jasné na začátku dubna příštího roku.

Kelti Nižbor zároveň chtějí rozšířit svojí základnu o hráče mladší 18 let a zahajují nábor do mládežnických mužstev. Proto na podzim chystají uspořádat dvě akce pro mládež, které by k hokejbalu mohly přitáhnout větší pozornost. První z nich bude „Hokejbálek s mistry světa“, kdy se v Berouně na akci spolupořádané Českomoravským svazem hokejbalu objeví některý z hráčů národního týmu, který v červnu vyhrál v Plzni mistrovský titul. Druhou akcí bude v polovině října hokejbalový turnaj „Keltský pohár“, který naváže na květnový úspěšný mládežnický turnaj.

Ivan Truksa