Domácí borci nakonec v obou zápasech dokázali zlomit soupeře ve druhé třetině a především zásluhou výborně sehraných oslabení soupeři nedali příležitost ke zkorigování skóre a trvalejšímu tlaku.

Do Prahy se série stěhuje za stavu 2:0 pro Kelty a postup mají nižborští hokejbalisté na dosah. V Praze je ale rozhodně nečeká nic jednoduchého.

Kelti Nižbor – Kert Praha B 4:1

Do úvodního zápasu osmifinále nevstoupili Kelti ideálně a Kert Park byl v úvodu lepší. Hosté se také zaslouženě dostali do vedení. Inkasování Nižborské probralo a po necelých dvou minutách Gotthard vyrovnal. Tentýž hráč pak po chvilce nastřelil břevno. Ve druhém dějství již dominovali hráči Nižbora, kteří ale ze stálé převahy vytěžili jen jeden gól, když se hned po buly prosadil Podráský.

Do třetí třetiny vstoupili hráči Kert Parku hodně aktivně. Jejich nápor ovšem přerušil faul Vargy a následnou přesilovku Kelti dokázali využít. Střelou od modré se prosadil Novák. Hosté pak bojovali a mohli zápas i zdramatizovat, Kelti se ale ubránili a v závěru poslal Novák míček do prázdné branky.

Branky: 9:56 Gotthard (Podráský, Krásl), 26:02 Podráský (Gotthard), 35:28 Novák (Kubr, Šmíd), 43:12 Novák (T. Lašek) – 8:09 Plzák (Fajc, Zelenka). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0.

Kelti Nižbor: P. Lašek – Kubr, Šmíd, David, P. Říha, Smrčka – Gotthard, Beneš, Krásl, Kohout, Novák, J. Říha, Podráský, Dvořák, T. Lašek

Kelti Nižbor Kert Praha B 3:1

Do druhého zápasu vstoupili Kelti hodně aktivně a soupeře přestříleli v první třetině 21:13. V 10. minutě se Nižborští dostali do vedení po střele obránce Davida, kdy brankář Šötét uviděl míček až v síti. Po chvíli ale bylo srovnáno, když hosté využili přesilovku.

Ve druhé části začali opět aktivněji Kelti a Šmíd je střelou po zemi poslal do vedení. Dvořák pak trefil tyčku a třetí branku přidali domácí až ve 23. minutě, kdy se ujala dorážka Kohouta. Pak ale Kelti začali faulovat a hosté si zahráli řadu početních výhod. V oslabení se ale Nižborští překonávali. Ve třetí části sice gól nepadl, když rozhodčí na každé straně zřejmě neuznali po jedné regulérní brance. Nakonec tedy Kelti vyhráli 3:1.

Branky: 9:43 David (Podráský, Gotthard), 16:51 Šmíd (David), 22:06 Kohout (Beneš) – 13:46 Kocián (Havel, Procházka). Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:0.

SK Kelti Nižbor: Huml – Kubr, Šmíd, David, P. Říha, Smrčka – Gotthard, Beneš, Krásl, Kohout, Novák, J. Říha, Podráský, Dvořák, T. Lašek.

Série se nyní přesune na půdu Kert Parku. V sobotu se hraje v Praze v Lužinách od 13 hodin, případný čtvrtý zápas se bude hrát tamtéž v neděli od 15 hodin.