Nevyšly nájezdy ani první mistrák

A-tým se po dvou měsících v tělocvičně opět dostal do zápasového tempa. Vyvrcholením zimní přípravy bylo totiž přátelské utkání s celkem Kovem Praha, které hraje druhou, tedy východní divizi 1. ligy. Nad kombinovaným týmem Keltů vyhráli Pražané 3:2 po nájezdech, avšak Berounští už stihli odehrát i první mistrák. Psali jsme o něm už včera, v derby to byla těsná prohra 5:6 s Novým Strašecím.

Úvod jarní části druhé nejvyšší soutěže nabídl derby Nové Strašecí (ve žlutém) - Beroun - 6:5.
Derby na úvod přineslo 11 branek. Bubáci o jednu předčili Kelty

Dvě výhry s osmi vstřelenými góly

Oproti jiným kategoriím čeká dorostence start ligové soutěže až po polovině března, kdy se doma představí proti Tatranu z Třemošné, a i proto odehráli dvě přípravná utkání až v prvním týdnu nového měsíce. Tak, aby byla zápasová pauza co nejkratší.

Prvním byl duel s Hostivaří, kterým Kelti zakončili své působení v eXcellent League. S předvedeným výkonem můžou být víc než spokojení, dařilo se jim především v útoku, když vstřelili hned osm branek a sami inkasovali pouze jednou v úvodu. V konečném součtu tak Kelti díky tříbodové výhře obsadili druhé místo za vítěznou Plzní.

Od dva dny později následoval přátelský zápas s pražským Rebelem, v němž navázali na svůj středeční výkon z Hostivaře a opět řádili v útoku. Tentokrát ovšem na nic nečekali a s gólovou nadílkou začali už ve druhé minutě, když střelecký účet otevřel Roman Kurhajec. Berounští nepolevovali a pravidelně navyšovali skóre, které se zastavilo až na číslovce osm. Na hřišti byl vidět především starší žák Martin Hasal, který se blýskl hattrickem.

Berounské Lvice přivítaly Izrael, ve středu se hraje ještě jednou.
Legendární střelec Nový přivezl do Berouna Izrael. Ve středu se hraje znovu

Zlatostříbrní mladší žáci

Závěr zimní pauzy si o zápasy obohatil i celek mladších žáků, který se v polovině února zapojil na Palmovce do tradičního Pražského míčku. Modrobílému týmu doplněnému o jednoho přípravkáře a dvě Fretky se v turnaji vedlo – z pěti zápasů prohrál jediný, a navíc hned ve třech utkáních ani jednou neinkasoval. Celkové vítězství nakonec Kelti získali i díky lepšímu skóre, které je v tabulce posunulo před Hostivař, jež v turnaji získala stejný počet bodů.

Tím však jejich zápasová příprava neskončila. Po týdnu se vydali na další turnaj, tentokrát do plzeňské haly Na Košutce, kde je čekali tři soupeři. Kromě domácích Mečounů se střetli i výběry Třemošné a pardubického Svítkova.

Zadařilo se jim proti posledním dvěma jmenovaným, se kterými vybojovali výhru. Celkového vítěze tak určil závěrečný souboj proti domácím, kteří, stejně jako Kelti, prošli turnajem bez porážky. Pohledné hokejbalové utkání plné pěkných akcí z obou stran nakonec vyšlo lépe Plzeňským, kteří tak převzali pohár pro celkové vítěze.

„Náš tým byl opět sestaven z kluků kategorie mladších žáků, přípravky a dvou Fretek. Opět toto vystoupení považuji za úspěšné a začínám mít představu o sestavě na blížící se kvalifikační turnaj,“ dodal po turnaji hlavní trenér Tomáš Mathauser.

Matěj Taufer