S takovýmto úspěchem se moc nepočítalo. „Chceme samozřejmě dojít co nejdále, ale jako nováčkové budeme spokojeni s postupem přes první kolo play–off,“ uvedl před začátkem jarní části soutěže zkušený obránce Stanislav David. Radost z postupu mezi nejlepší čtyři celky soutěže má určitě i nejproduktivnější hráč soutěže Bohumil Gotthard, který před začátkem play–off prozradil, že s postupem do semifinále by byl moc spokojen. Nabízí se tedy otázka, zda–li Kelti mohou dokráčet i k celkovému prvenství? „Určitě můžou. Je zde spousta šikovných hráčů, někteří už mají něco za sebou, jiní sbírají zkušenosti. Kelti jdou mílovými kroky dopředu a chtějí vyhrávat, nejen se zúčastnit,“ zmínil také Gotthard.

Kelti Nižbor – M. Boleslav 2:1p

Na půdu Keltů se série přesunula za stavu 1:1. V první třetině sobotního utkání byli domácí střelecky aktivnější, do vedení se ale dostali hosté po dorážce Krejčího. Ve druhém dějství Kelti ještě zvýšili aktivitu a po parádním pasu Gottharda proměnil Podráský brejk. I ve třetí části Nižbor soupeře přestřílel, naproti tomu Boleslav vyrážela k nebezpečným brejkům. Oba brankáři ale čarovali a po základní hrací době tak skončil zápas remízou 1:1.

V úvodu prodloužení mohl rozhodnout hostující Winter, který ale na Laška nevyzrál. Poté si vypracovali domácí velký tlak a v 53. minutě se dočkali gólu. Střelu Šmída tečoval Beneš mimo dosah brankáře Fukárka a Kelti mohli slavit vítězství.

Branky: 17:54 Podráský (Gotthard, Truksa), 52:48 Beneš (Šmíd, Dvořák) – 7:29 Krejčí (Bernard). Vyloučení: 4:10, bez využití. Střely na branku: 51:32. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0. Stav série: 2:1

SK Kelti Nižbor: P. Lašek – Baleka, David, P. Říha, Smrčka, Truksa, Brodan – Gotthard, Beneš, Podráský, Urban, Krásl, Kohout, Novák, J. Říha, Dvořák, T.Lašek.

Kelti Nižbor – M. Boleslav 3:2p

Úvod nedělního střetnutí byl hodně vyrovnaný. Do vedení se opět dostali jako první hosté, když se střelou od mantinelu prosadil Kettner. Poté se Kelti téměř vytratili ze hřiště a jen díky brankáři Laškovi vydržel do přestávky stav 0:1. Důrazná domluva v šatně Keltů přinesla ve druhém dějství zlepšenou hru i vyrovnání. Po důrazném napadání zakončil akci Kohout a bylo to 1:1.

V úvodu třetí části poslal Kelty do vedení Gotthard. Tygři poté vrhli všechny síly do útoku a domácí drželi těsné vedení především díky skvělému brankáři Laškovi. Necelé dvě minuty před koncem sáhli hosté ke hře bez brankáře a nakonec se dočkali vyrovnání na 2:2. Zápas tedy opět dospěl do prodloužení. To se ale tentokrát hrálo jen minutu. Novák vyhrál buly přesně na hokejku Brodana, který následně propálil brankáře Šimona a odstartoval tak obrovskou radost a postupovou euforii Keltů.

Branky: 20:35 Kohout (Beneš), 31:50 Gotthard (Podráský, Šmíd), 45:58 Brodan (Novák) – 6:40 Kettner (T. Winter), 43:37 Kettner. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Střely na branku: 31:35. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1. Konečný stav série: 3:1.

SK Kelti Nižbor: P. Lašek – Baleka, David, P. Říha, Smrčka, Truksa, Brodan – Gotthard, Beneš, Podráský, Urban, Krásl, Kohout, Novák, J. Říha, Dvořák, T.Lašek