Pojďme se na některé z nich podívat a shrňme si uplynulý přestávkový čtvrt rok.

Zimní přípravu pojali rozporuplně

Mužský druholigový tým měl v zimní pauze hodně pestrý program. V podstatě téměř všichni hráči nastupovali v nižborské hokejbalové lize v některém z místních týmů. Někdo hrál více, jiný méně. Každopádně jedním ze smyslů soutěže je herní vytížení Keltů v zimní přestávce, a to se podařilo.

Pro úplnost, Nhl letos patřila týmu Mighty Riders, kde měli Kelti želízko v podobě kladenského trojlístku Gotthard, Podráský, Šmíd s doplňkem v podobě brankáře Laška a Urbana s Novotným. Dodejme, že nejproduktivnější hráč Keltů Bohumil Gotthard, který vede i kanadské bodování 2. NHbL střed, prokazoval výtečnou formu i v zimní soutěži, kde ve dvanácti zápasech nastřádal 42 gólů a 21 asistencí.

Zimní pohár v Plzni se Nižborským výsledkově příliš nepovedl. Kelti v několika vyrovnaných duelech nedokázali najít optimální herní rytmus a chyby v obraně v rozhodujících zápasech znamenaly až konečné osmé místo. I tak lze ale účast na Zimním poháru hodnotit kladně.

Rozporuplně letos Kelti naložili se zimní přípravou. Zpočátku skvělá docházka se postupně proměňovala v průměrnou a v závěru až podprůměrnou. Částečně byla způsobená velkým vytížením hráčů v Nhl, kde někteří hokejbalisté absolvovali až tři zápasy za víkend a nedělní trénink se rušil, či poměrně velkou nemocností. I tak se ale průměrná docházka nepřehoupla přes padesát procent. Někteří hráči fyzickou přípravu vyloženě ignorovali a se zapojením do základní sestavy budou mít v jarní části značné potíže.

Kelty posílí Krásl, Brodan a Kubr

Kelti hlásí během zimy několik změn v sestavě. V jarní sezoně je posílí dvě staronové tváře. Bývalý kapitán Dan Brodan, který podzimní část kvůli pracovnímu vytížení a povinnostem v hokejovém celku Králova Dvora vynechal, se vrací do sestavy Keltů a na jaře týmu určitě výrazně pomůže. V podobné situaci je mladík Jakub Krásl. Hokejista mladšího dorostu Berounských Medvědů nehrál na podzim kvůli škole a hokeji, na jaře však rovněž Kelty doplní, podobně jako v loňské jarní části oblastní ligy.

Vyztužit obranu Keltů pomůže velezkušený David Kubr. Beka Jungle Fever znají hráči nižborského týmu zároveň jako osobnost celku HC Sokol, působícího v Nhl. David se s Kelty dohodl na střídavém startu pro jarní část a uvidíme, jak si v nabité sestavě povede.

Jarní část hlásí několik změn

Rozpis jarní části doznal některých změn. Tou hlavní je přesun dohrávek odložených utkání podzimu na poslední březnový týden. Drobnými změnami však prošly i některé časy dalších zápasů s ohledem na doladění termínů s týmem mladších žáků.

Pro tým mužů to znamená jediné. Během jednoho měsíce absolvují celkem deset náročných zápasů základní části a hned první dubnový víkend začíná Keltům play-off. Jarní část pro nižborský tým tak může skončit již v polovině dubna, nebo se naopak řádně protáhnout do začátku června. Věřme, že se Kelti ve 2. NHbL přiblíží spíš té druhé možnosti.

Žádný zápas není předem ztracený, má jasno David

Nižborští hokejbalisté vstoupí do jarní části 2. NHbL. Do kádru Keltů od založení klubu neodmyslitelně patří zkušený obránce Stanislav David, který v minulosti nastupoval v okresních a krajských soutěžích například v dresu Diabla Beroun, Diabla Nižbor nebo Vlků Buštěhrad.

Ostřílenému hráči, jenž dlouhá léta nosí na zádech číslo třináct, jsme položili několik otázek ohledně druhé poloviny soutěže. „Chceme samozřejmě dojít co nejdále, ale jako nováčkové budeme spokojeni s postupem přes první kolo play–off,“ zmínil Stanislav David k vyřazovacím bojům.

Myslíš, že dokáží Kelti navázat na úspěšný podzim a pohybovat se i nadále v horní polovině tabulky 2. NHbL?

Pokud budeme i nadále hrát svou aktivní hru a dodržovat taktické pokyny trenérů, tak určitě. Navíc jsme pro jarní část posíleni o tři kvalitní hráče (Dan Brodan, Jakub Krásl a David Kubr – pozn. red.)

V průběhu podzimu jsi utrpěl zranění prstu na ruce. V závěru Nižborské hokejbalové ligy jsi již nastoupil k několika zápasům. Myslíš, že již budeš moct naskočit i do zápasů 2. NHbL?

Prst je již uzdravený a při hře mě nijak nelimituje, takže nastoupit můžu.

Jak se vůbec těšíš na blížící se mistrovské zápasy?

Hokejbal mě stále baví a každý zápas je pro mě svátkem. Samozřejmě musí držet zdraví.

Může se slabší účast na trénincích v zimní přípravě projevit v průběhu jara?

To je spíš otázka pro trenéry, ale hráči se slabší účastí během zimní přípravy zřejmě nebudou tolik nasazováni do zápasů, čili projevit by se to zase tolik nemělo.

Kam až mohou Kelti dojít v play-off druhé národní?

Chceme samozřejmě dojít co nejdále, ale jako nováčkové budeme spokojeni s postupem přes první kolo play–off. Loňský úspěch na kvalitně obsazeném turnaji v Plzni ukázal, že žádný zápas není předem ztracený.