Slalomoví minikáristé nejprve soutěžili ve druhém kole českého poháru – memoriálu Ladislava Buriánka. Vzhledem k délce trati a silnému protivětru v závodě hodně rozhodovaly aerodynamické kapotáže a kila. V kategorii nejstarších závodníků M5 vyhrál R. Černý z Okrouhlé, pro druhé místo si dojel Petr Holub z Komárova.

Další závody, které se započítávaly do českého poháru, se konaly ve Strenicích u Mladé Boleslavi. Na mokrém asfaltu bylo k vidění hodně výletů mimo trať. V kategorii M5 opět nastoupil Petr Holub z Komárova, který si tentokrát dojel pro deváté místo. Závod vyhrál T. Černý z Okrouhlé.

V sobotu 23. května se pak jel další vrcholný závod, první kolo mistrovství České republiky, který se konal v Jablonci nad Nisou. Mistrovství republiky se jede čtyřkolově, takže zdaleka není rozhodnuto, ale výsledky v jednotlivých kategoriích naznačily, v jaké formě jsou závodníci v jarní části sezóny. Kategorii M5 tentokrát vyhrál s vteřinovým náskokem Petr Šrámek z Českého Krumlova. Komárovský Petr Holub si dojel pro pěkné sedmé místo.

K dalším závodům se minikáristé sjedou 30. a 31. května do Náchoda, kde se na kopci Babí pojedou hned dva závody Českého poháru.