Dosud mohli jen dva reprezentanti z berounského plaveckého oddílu David Ludvík a Tomáš Míka s ostatními reprezentanty využívat venkovní padesátku v pražském Podolí, teď už mohou do bazénu všichni plavci, kteří se museli obejít měsíc a půl bez tréninku.

Někteří sice našli náhradu za bazén v suché přípravě, ale plavání všem chybělo. Tím, že plavcům zrušili i důležité závody jako mistrovství Evropy a v neposlední řadě i mistrovství ČR, tak Český svaz plaveckých sportů přišel s novou motivací pro závodníky.

Koncem června a začátkem července uspořádá v podolském bazénu v Praze dva závody podle zvláštních hygienických požadavků (omezení se budou týkat hlavně snížení počtu závodníků). Půjde o Corona Cup 2020 žactva a Corona Cup 2020 dorostu a dospělých, protože měsíce bez závodů mohou přinést ztrátu motivace.

"Trénink je jedna věc, ale každý sportovec chce i závodit. Srovnat své síly s ostatními závodníky, proto soutěže potřebuje," tvrdí berounská trenérka Simona Pokorná.

Dálkoplavci se podle ní mohou těšit během měsíců července a srpna na celou sérii plaveckých závodů. Koncem měsíce června mají na programu mistrovství ČR na 10 km, kde bude mít své tři zástupce také berounský plavecký oddíl: Davida Ludvíka, Lukáše Uxu a Tadeáše Nelibu. Držme všem palce, ať se jim daří.