Králův Dvůr B – Prachatice 9:2

Na dobré cestě k postupu do první ligy je po sobotě králodvorské béčko, které znamenitě zvládlo úvodní krok na domácích stolech. Domácí celek neponechal nic náhodě a v našlapané sestavě nedal svému soupeři, který již má zkušenosti z první ligy, nejmenší šanci.

Za hosty bodoval Kaštánek, který porazil domácího Vorlíčka a druhý bod přidal Němec, který přehrál Alku. Za domácí nastoupili ještě Špalek s Gláslem, kteří byli stoprocentní. V sobotu 8. května se bude hrát v Prachaticích odveta. Pokud Králodvorští vyhrají, jsou v první lize. Pokud však zápas v Prachaticích vyhraje domácí celek, musí se odehrát hned druhý den rozhodující zápas v Králově Dvoře.

Zápasy: Špalek, Glásl – Šimoník, Němec 3:1, Glásl – Němec 3:0, Vorlíček – Kaštánek 2:3, Alka – Šimoník 3:2, Špalek – Šimek 3:0, Vorlíček – Němec 3:2, Alka – Kaštánek 3:2, Špalek – Šimoník 3:0, Glásl – Šimek 3:1, Alka – Němec 2:3, Špalek – Kaštánek 3:1.

Po roční přestávce usiluje o návrat do divize králodvorské céčko a i to vykročilo za postupem pravou nohou.

Králův Dvůr C – Lochovice 10:5

Boj o postup svedl k sobě dva celky ze stejného regionu, a to dává tomuto duelu ještě větší náboj. Lochovice mají v kádru dva hráče, kteří mají letité zkušenosti z ligových soutěží, ale Králův Dvůr má proti Lochovicím vyrovnanější tým a to pravděpodobně rozhodne.

Rozdíl hráčské kvality se u hostů projevil. Lochovický Zítek udělal tři body a další bod přidal Baier. Společně s bodem ze čtyřhry to byl konečný účet Lochovic. Zbylí dva hráči, Budělovský a Zita nebodovali.

Králodvorští po kolektivním výkonu, když každý z kvarteta Flíček, Vlček, Řejha a Kopřiva bodoval, porazili svého soupeře 10:5. V sobotu 8.května se bude hrát v Lochovicích a Králodvorským bude stačit remíza k postupu do divize.

Josef Růžička