Uplynulá sezona byla pro Králodvorské nová v tom, že poprvé měli k dispozici plnohodnotnou domácí halu. „Hodně nám to pomohlo a byla to také velká zkouška. Nová hala nám pomohla k rozšíření základny, máme teď asi o padesát členů více, založili jsme i přípravku. Po desetileté historii se trénuje na mantinely hra pět na pět. A je to znát,“ dodal Karšňák, který zmínil, že nejdůležitější bylo v uplynulé sezoně udržet všechny celky v soutěžích a přežít sezonu.

„Nevěděli jsme, co bude. Průměrně jsme platili padesát tisíc měsíčně za halu v Králově Dvoře. A v dnešní situaci není jednoduché to ufinancovat. Ale zvládli jsme to a uvidíme, jak to bude dál,“ podotkl šéf klubu, který zmínil, že uplynulá sezona stála klub sedm set padesát tisíc korun. „Je to obrovská částka. Samozřejmě máme sponzory, kterým bych chtěl poděkovat. Obrovské díky patří městu Králův Dvůr za halu a za podporu, kterou nám deset let dává. Dostali jsme i dotaci ze Středočeského kraje a další věc jsou příspěvky,“ uvedl Karšňák, který i zmínil, kolik celkem zaplatili florbalisté za halu. „Z těch sedmi set padesáti tisíc činilo pět set padesát tisíc náklady na halu. Vloni jsme na příspěvcích vybrali čtyři sta tisíc a na zbytek se nám podařilo sehnat sponzory, kteří slyší na mládež. Všechny peníze u nás končí v mládeži,“ dodal Milan Karšňák.

Áčko absolvovalo generační obměnu

Druholigové áčko mužů prodělalo v letošní sezoně náročnou generační obměnu. „Kluci, se kterými jsme začínali a rozbíhali tento klub, tak končili kariéru. Museli jsme vzít mladé kluky, podařilo se nám udělat i tři přestupy hráčů z Kladna,“ poznamenal Milan Karšňák. Úvod sezony se celku T.B.C. příliš nepovedl. „Ze začátku jsme nezískávali tolik bodů. Sezona se rozbíhala všelijak. Celou dobu jsme se pohybovali ve středu tabulky, ale měli jsme výkyvy, které byly poté způsobeny i zraněními klíčových hráčů,“ hodnotil sezonu šéf klubu, který občas naskočil do branky. Zranění trápila především první útočnou formaci, tedy největší zbraň Králova Dvora. „Naše první lajna, bratři Pokorní s Matyášem, spolu hraje naslepo. Nejprve se zranil Ondra Matyáš a pak dokonce i Jarda Pokorný, který už do konce sezony nenastoupil,“ popsal problémy Karšňák, který ale viděl v problémech i pozitiva. „Bylo to více na ostatních hráčích, kteří se pak začali prosazovat. Trochu jsme to přeházeli a nakonec jsme skončili sedmí. Udělala se parta a začalo se makat, což je příslibem do příští sezony,“ dodal šéf klubu.

Králodvorská rezerva měla za cíl postoupit do třetí ligy. „Do posledních dvou kol jsme o to bojovali. Rozhodovalo se nakonec v zápase s Kladnem, ve kterém jsme prohráli 1:3. Třetí místo je dobré, zapracovali se tam mladí kluci, kteří přišli z dorostu,“ poznamenal Karšňák.

Mládež podávala kvalitní výkony

Dobře si vedli i dorostenci Králova Dvora, kteří obsadili ve druhé lize dorostu páté místo. „Je tam velký příslib. Tím, že od příští sezony dochází k posunu věkových kategorií o dva ročníky nahoru, tak kluci se vlastně stali juniory a někteří z nich mají na to hrát alespoň za béčko. Dva by možná mohli být i v širším kádru áčka,“ poznamenal Milan Karšňák.

Vydařenou sezonu za sebou mají i králodvorští starší žáci, kteří před rokem postoupili do nejvyšší soutěže. „Úkol byl jasný – zachránit se. Nakonec to zvládli, což se super výsledek, když si člověk vezme, co je tam za týmy. Obstáli velice dobře,“ chválil žáky šéf klubu. První sezonu za sebou mají i mladší žáci. „Byla specifická. Hráli jsme s ročníkem 2000 a za soupeře většinou hrály děti, které byly ročník 1996. V dětských kategoriích jsou čtyři roky hodně znát,“ poznamenal Karšňák, který dodal, že na začátku sice králodvorští mladší žáci dostávali hodně gólů, od poloviny soutěže ale již hráli se soupeři vyrovnané zápasy a dokonce se dočkali i vítězství. „Spousta těch dětí šla obrovským krokem nahoru,“ doplnil Karšňák.

V Králově Dvoře věnují mládeži mnoho energie. „Co se týče trenérů chtěl bych moc poděkovat Lubošovi Proškovi a Pavlu Sládečkovi. Z Kladna přišel Marek Michálek, který hodně pomáhá Tomáši Pokornému,“ podotkl šéf klubu, který zmínil, že všichni trenéři pracují pro klub zadarmo. „Když se děti zlepšují a někam se pak dostanou, tak je to ocenění té práce,“ zmínil Karšňák, který doplnil, že tři králodvorští hráči se dostali do krajských výběrů. V Králově Dvoře ovšem nefungují jen celky hrající svazové soutěže. Kromě již zmíněné přípravky založili v Králově Dvoře i kroužek florbalu pro děti od pěti let. „Navštěvuje jej třicet pět dětí a na každý trénink chodí noví zájemci. Myslím, že je obrovský zájem a my jsme za to rádi,“ dodal Karšňák, který ještě jednou poděkoval všem za podporu.