SPARTA B – KRÁLŮV DVŮR 17:7

V sobotu narazili králodvorští na vedoucí béčko Sparty, které nakonec v základní části nastřílelo ve 22 zápasech 204 gólů. A velké ofenzivní síle soupeře nedokázali hosté vzdorovat. „Sparta nás přejela. Kluci to pak vypustili a soustředili se na nedělní zápas. Za stavu 8:1 nebylo, co řešit,“ podotkl trenér Karšňák. Vzhledem k tomu, že soupeř Králodvorských, celek Panthers, vyhrál v sobotu nad Bohemians v nájezdech, stačilo týmu T.B.C. uhrát v neděli proti rezervě Chodova jen bod k jistotě účasti v postupovém play-up.

CHODOV B – KRÁLŮV DVŮR 3:2

V zápase s nevyzpytatelným soupeřem byli Králodvorští jednoznačně aktivnější a ve druhé polovině první třetiny se po gólech Bachana a Merhouta dostali do vedení 2:0. V samém závěru první dvacetiminutovky ale přišel pro Králův Dvůr hodně smolný moment, když si vteřinu před koncem vstřelil Beščec vlastní gól. Přestože ve druhém dějství Králodvorští domácí výrazně přestříleli, skórovali jen hráči Chodova B, kteří otočili stav na 3:2. Ve třetí části sice měl Králův Dvůr značný tlak, skóre se ale neměnilo. Nakonec hosté přestříleli domácí 38:23, mnohokrát nastřelili brankovou konstrukci, k bodům to ale nevedlo. A po po porážce se zdálo, že účast v play-up protekla celku T.B.C. mezi prsty. Nedělní večerní zápas ovšem přinesl Královu Dvoru radost. „Můžeme Kladnu jedině poděkovat. Jsme moc rádi, že nám pomohli. Teď je to na nás, teď nám už nikdo nepomůže,“ dodal Karšňák

Do play-up jdou jako outsideři

Králův Dvůr – O soupeři Králova Dvora pro první kolo postupového play-up se rozhodne až o nadcházejícím víkendu. Jedno je jisté: Králodvorští jdou do boje o první ligu jako outsideři. Ve své divizi totiž obsadili až třetí místo za Spartou B a Mladou Boleslaví B se ziskem 39 bodů. Do play-up Králodvorští postoupili, protože „béčka“ nemohou bojovat o první ligu. Ostatní tři účastníci play-up své divize vyhráli. Ostrava a Pelhřimov vybojovaly 55 bodů a Česká Lípa dokonce 57. Poslední dva jmenované celky ovšem ještě budou o nadcházejícím víkendu hrát závěrečné dvojkolo. „Jdeme do toho jako outsideři, ale nedokážu porovnat kvalitu soutěží, protože tu máme hodně béček, což oni nemají,“ zmínil trenér T.B.C. Milan Karšňák.

Králodvorští se utkají v prvním kole play-up buď s Českou Lípou nebo případně Pelhřimovem. Bude záležet na tom, který celek uhraje v posledním dvojkole více bodů. A Králodvorští se chystají na výzvědy. „Chtěl bych vidět oba dva celky. Rozhodnu se v sobotu, oba hrají v neděli šlágr s druhým,“ zmínil králodvorský trenér Karšňák, který zmínil kvalitní hráče soupeřů. „Ve všech třech týmech je člověk, který dělá šedesát bodů za rok. My máme tým, ve kterém dávají góly všichni, hrajeme týmově,“ zmínil trenér Králova Dvora, který si myslí, že suverenita v soutěži může celkům v play-up uškodit. „Oni celou sezonu vyhrávali, neznají porážky a vyrovnané zápasy.To může být naše výhoda, můžeme je znervóznět,“ podotkl Karšňák, který doplnil, že první domácí zápas sehraje Králův Dvůr doma 7. dubna. A pro diváky by kromě bojů o první ligu mohla být připravena další florbalová lahůdka. „Pokud Sparta postoupí, tak má na finále zamluvenou králodvorskou halu. Bylo by to zajímavé dvojutkání. Oni by hráli finále první ligy a my bychom hráli play-up o první ligu,“ uzavřel Karšňák.