Králův Dvůr – El Niňo 1:3

Domácí nemohli tentokrát počítat s Davidem Štěpánkem, kterého nepustilo do hry svalové zranění. Do první dvouhry nastoupil proti Prokopcovovi domácí Urbánek. Střetnutí bez jakýchkoliv problémů vyhrál hráč El Niňa. Prokopcov, který je současnou českou jedničkou, porazil Urbánka v prvních dvou setech 11:5 a 11:7. Třetí sada sice byla vyrovnanější. Za stavu 8:8 ovšem Prokopcov ukázal svou kvalitu a třemi míčky v řadě ukončil střetnutí. „Honza hraje takový pasivní ping pong, což mi úplně sedí. V rychlosti jsem ho úplně přehrál,“ uvedl Prokopcov.

Ve druhém střetnutí nastoupili Košťál s Konečným. Domácí hráč předvedl skvělý výkon a soupeře jednoznačně porazil. V prvních dvou setech Košťál naprosto dominoval a vyhrál dvakrát 11:4. Radek Košťál hodně riskoval při podání, což se mu vyplatilo. Ve třetí sadě byl k vidění vyrovnaný stolní tenis. Za stavu 8:8 sice Konečný odskočil na dvoubodový rozdíl, jenže domácí hráč byl v laufu a skvělým způsobem otočil stav na konečných 12:10.

„Od začátku jsem diktoval hru. Od prvního setu jsem cítil, že jsem ve formě. Dneska si troufnu tvrdit, že jsem byl jasně lepší kromě několika balónků ve třetím setu,“ poznamenal po vítězství Košťál.

Ve třetím střetnutí nastoupil králodvorský trenér Michal Špalek proti Michalovi Obešlovi. Špalkovi se nepovedl vstup do utkání a v první sadě vyhrál hostující hráč 11:5. Ve druhém dějství už se byl k vidění vyrovnaný boj. V závěru setu sice Špalek nejprve nevyžil dva setboly, aby pak podobně odmítl vítězství i Obešlo. Nakonec vyhrál Špalek 13:11. Jenže ve třetím dějství uspěl Obešlo 11:4 a i když domácí Špalek ve čtvrté sadě bojoval, prohrál nakonec 7:11. „Soupeř kousal, čekal jsem, že to bude lehčí. Michal hrál dobře, překvapil mne. Byl to těžký zápas,“ zmínil Obešlo.

Do čtvrtého zápasu vstoupil skvěle domácí Urbánek, který vedl nad Konečným 6:4. Jenže pak domácí hráč vypadl z tempa a hráč El Niňa vyhrál 11:7. Ve druhém dějství Urbánek většinu času dotahoval vedení Konečného. V závěru setu sice odvrátil dva setboly, nakonec ale padl 9:11. Třetí dějství začal lépe Urbánek, který vedl 6:4. Pak ale Konečný vyhrál pět míčků v řadě a rázem byl stav 6:9. Nakonec vedení hostující hráč udržel a po vítězství 11:8 mohli stolní tenisté El Niňa slavit postup do finále extraligy. „Loňské druhé místo neobhájíme, což nás mrzí. Byl to náš cíl, ale prohráli jsme si to sami v základní části, kdy jsme dva zápasy vedli 2:0, nedotáhli jsme to a prohráli jsme 2:3. Tam se to zlomilo, že v semifinále půjdeme na El Niňo. Ukázalo se i dnes, že je to před ně asi neprůchodné,“ uvedl po semifinálové sérii trenér Sokola Králův Dvůr Michal Špalek.