Sokol Králův Dvůr – Robot Mokré Lazce 5:5

Domácí celek se ujal po čtyřhře vedení 1:0 a stále byl o krok před svým soupeřem. Za stavu 5:3 již domácí sahali po velice cenném vítězství, které jim jen velice těsně proklouzlo mezi prsty. Hosté dokázali snížit na 5:4, protože Diduch přehrál Urbánka a když v dramatické koncovce pátého setu ztratil domácí Štěpánek nadějné vedení proti reprezentantovi Jančaříkovi, byli hosté zachráněni. V domácím celku se nejvíce dařilo Štěpánkovi, který připsal na účet domácích dva body a ještě se podílel po boku Urbánka na vítězství v úvodní čtyřhře. Košťál potvrdil, že je českou extratřídou a jeho dvě výhry ve dvouhře se počítají. Škoda bodového výpadku Urbánka, ale i on předvedl, že se s ním musí do budoucna počítat. Králův Dvůr poprvé v letošní extralize poznal jiný výsledek než vítězství, ale nad touto jednobodovou ztrátou nemusí smutnit, protože jak předvedená hra, tak vývoj celého střetnutí byl vynikající.

Sokol Králův Dvůr – Baník Havířov B 7:0

V neděli přijelo do Králova Dvora béčko Havířova, které nemohlo mít naději na úspěch a také to tak dopadlo. Dodejme, že hosté v sedmi zápasech dokázali uhrát s domácími jen jediný set.

Velice dobrou formu potvrzují i hráči extraligové rezervy, kteří zahájili druhou ligu vítězstvím 10:5 z minulého týdne na stolech pražského El Niňa. V sobotu se hrálo třetí kolo Českého poháru, ve kterém si králodvorské béčko poradilo s prvoligovou Spartou.

Králův Dvůr B – Sparta Praha 7:3

Domácí pár získal první bod v zahajovací čtyřhře a po zbytek utkání již vyrovnaná trojice Glásl, Alka a Vorlíček pouze kontrolovala bezpečný postup do dalšího kola, ve kterém se střetne s prvoligovým Libercem.

Josef Růžička