Králův Dvůr – Kotlářka 3:0

Hosté pozměnili sestavu, když Marka Obešla posunuli „nahoru“ a na trojku zařadili současný největší český talent Reitšpiese. Domácí si průběh utkání dobře pohlídali a ztráta jediného setu hovoří za vše. V prvním utkání sice Košťál porazil Marka Obešla 3:0, vítězství pro něj ale nebylo procházkou růžovým sadem.

Štěpánek sehrál s Kauckým o poznání vyrovnanější utkání. Domácí hráč měl sice navrch, nechybělo ale mnoho a ze střetnutí mohla být pětisetová bitva. Ve čtvrtém setu za stavu 2:1 vedl Kaucký již 10:4 a sahal po srovnání na 2:2. Jenže ani šest setbolů nedokázal hráč Kotlářky proměnit. David Štěpánek dovedl druhý set k vítěznému konci, čímž definitivně zlomil odpor soupeře a poté v pohodě dokráčel k vítězství.

Ve třetím utkání proti sobě nastoupili Jan Urbánek a zmiňovaný kadet David Reitšpies. Ten ovšem nedokázal navázat na své nadějné výkony v letošním ročníku extraligy (v základní části měl bilanci 6–2). Na mladíka zřejmě dolehla atmosféra play–off a Jan Urbánek se na vítězství v poměru 3:0 příliš nenadřel.

Průběh utkání: Košťál – M.Obešlo 3:0, Štěpánek – Kaucký 3:1, Urbánek – Reitšpies 3:0.

Králodvorští stolní tenisté splnili svůj úkol a teď se mohou v klidu připravit na sportovní svátek, kterým bude souboj s úřadujícím mistrem. Semifinálová série začne dvěma zápasy na stolech pražského El Niňa ve čtvrtek a v pátek 14. a 15. dubna. Třetí utkání semifinále se bude hrát v králodvorské sokolovně ve čtvrtek 21. dubna a případný čtvrtý zápas by se hrál opět v Králově Dvoře o den později. Pokud by série dospěla až k pátému střetnutí, oba celky by se střetly ve čtvrtek 28. dubna v Praze na stolech El Niňa.

Všechny zápasy série začínají v 18 hodin. Doplňme, že první a třetí střetnutí Sokola Králův Dvůr s El Niňem Praha bude přenášet Česká televize.