El Niňo Praha – Králův Dvůr 3:0

Hosté měli v úmyslu potrápit silného soupeře, ale tento cíl se nepodařilo naplnit. Domácí ovládli jednoznačně průběh zápasu a ztráta jediného setu hovoří jasnou řečí. Králův Dvůr tak utrpěl první porážku v letošní sezoně.

V druhém pražském utkání již Sokolové z Králova Dvora nezaváhali a poradili si s mistrovskou rezervou.

El Niňo Praha B – Králův Dvůr 0:3

Po nepříjemné porážce se králodvorští stolní tenisté vzchopili a získali potřebné body na udržení se v popředí extraligové tabulky. Hosté navíc v utkání na půdě El Niňa B neztratili jediný set. Po pěti kolech tak patří Královu Dvoru třetí příčka. Další pokračování extraligy proběhne 20. listopadu, kdy do Králova Dvora přijede současný lídr tabulky, celek ŠKST Bratislava.

Současně s extraligou bojovala o body v první lize i králodvorská rezerva. Ta nastoupila na domácích stolech v sobotu proti papírově slabšímu celku a tyto teoretické předpoklady se naplnily.

Sokol Králův Dvůr B – Hodonín 10:3

Předposlední Hodonín nebyl pro domácí vážným soupeřem a svým výkonem v Králově Dvoře potvrdil, že bude mít v první lize existenční starosti. Po dvou výhrách domácích ve čtyřhrách sice přišlo drobné zaváhání a hosté snížili na 4:2. Pak ale jasně kralovali domácí stolní tenisté. Stoprocentní byli Špalek s Gláslem, po bodu přidali Vorlíček, Alka a Flíček.

V neděli se odehrál v králodvorské sokolovně naprosto rozdílný duel, který byl napínavý od prvního, do posledního míčku.

Sokol Králův Dvůr B – MS Brno 9:9

Domácí vstoupili do utkání špatně, protože prohráli obě dvě úvodní čtyřhry. Neúspěšný vstup do utkání pak doplnily tři porážky v úvodních dvouhrách. Za stavu 1:5 se ale domácí vzchopili a postupně manko dotáhli. Nakonec Králodvorští sahali po celkovém vítězství, které jim ale těsně uniklo. Za domácí hrál skvěle Špalek, který zaznamenal zisk čtyř bodů a i tři body Vorlíčka jsou výborným výsledkem. Dva body přidal Flíček. Je škoda, že se během utkání zranil Glásl a ani střídající Alka nezabodoval. Králodvorským tak po pěti kolech patří stejně jako v extralize třetí místo v tabulce. První liga bude pokračovat dalším dvoukolem za dva týdny. Králův Dvůr pojede do Liberce a do Hradce.