Sokol Králův Dvůr – Baník Havířov 4:1

Hned v úvodu všechny překvapil trenér hostů, který postavil nejlepšího hráče na post trojky, a tak zariskoval, že jeho jednička nedostane možnost odehrát druhou dvouhru. Na toto také došlo, ale cesta k tomu nebyla jednoduchá. Úvod zápasu obstaral domácí zkušený Štěpánek, který přehrál překvapivě kvalitního Bělorusa. Mladý Barabanov zaskakoval za chybějícího Crhu a svojí agresivní útočnou hrou na hranici stoprocentního rizika zaujal. Po prvním setu, když Štěpánek dokázal odvrátit setbol, přišla řada výborných úderů, s kterými získal Štěpánek důležité body a potřebný klid. Nečekaně brzy, již v druhé dvouhře, přišel vrchol střetnutí. Za stůl zamířily jedničky obou celků. Ten, kdo očekával vyrovnanou bitvu, musel být zklamán. Devatenáctiletý Širuček předvedl stolní tenis mistrovské dimenze a potvrdil, že je dnes naší největší republikovou nadějí na špičkového hráče mezinárodního měřítka. Králodvorská jednička Jančařík v zápasu se Širučkem dělal vše, co bylo v jeho silách, ale ani na zisk setu to nestačilo. Velice důležitá dvouhra se hrála za stavu 2:1. Bylo potřeba, aby Jančařík porazil Barabanova a získal třetí bod pro domácí. Tento cíl byl dosažen, ale odpor hostujícího Bělorusa byl hned od prvního míčku veliký a po zisku úvodního setu snad ještě narostl. Jančařík bojoval a byl za to po zásluze odměněn. Po Jančaříkovi nastoupil za stůl Štěpánek, který ziskem čtvrtého bodu uzavřel účet extraligového klání. Vynikající Širuček se ke své druhé dvouhře již nedostal a havířovský trenér Koutný tak má o čem přemýšlet.

Průběh utkání: Štěpánek – Barabanov 3:0, Jančařík – Širuček 0:3, Košťál – Karabec 3:0, Jančařík – Barabanov 3:1, Štěpánek – Karabec 3:0.

V neděli se počítalo s plným bodovým ziskem proti nejslabšímu celku extraligy. Tato prognóza byla naplněna.

Sokol Králův Dvůr – Reg. Olomouc 4:0

Velkou kaňkou na tomto utkání byla okolnost, že hosté přijeli na zápas pouze se dvěma hráči! Dvojice Zlámal – Dočkal dorazila na zápas bez trenéra, jako dva turisté a podle toho také působili. Takové věci velice snižují sportovní i společenský kredit, o který extraliga usiluje. Je těžko představitelné, že by se něco takového mohlo vysílat na vlnách České televize!

Průběh utkání: Jančařík – Zlámal 3:0, Košťál – WO 3:0, Štěpánek – Dočkal 3:0, Košťál – Zlámal 3:1.

Protože Králův Dvůr dvakrát vyhrál, je stále i po neúplném devátém kole v čele extraligové tabulky. V závěrečném dvoukole roku 2011 přivítá Sokol Králův Dvůr 11. a 12. prosince v domácím prostředí Hustopeče a druhou Bratislavu.
V sobotu se jak extraligové králodvorské áčko, tak i prvoligové béčko vydají do Valtic k finálovému turnaji Českého poháru. O celkové prvenství se králodvorské celky střetnou s týmy El Niňo Praha a Kotlářka Praha.