Prachatice – Sokol Králův Dvůr B 5:9

Hosté z Králova Dvora vyhráli první utkání na domácích stolech. Logicky chtěli o postupu rozhodnout již v Prachaticích a nespoléhat na případný třetí zápas. To se podařilo, ale samotný úvod utkání přinesl hostům nepříjemné překvapení, když Špalek s Gláslem prohráli úvodní čtyřhru a domácí vedli. Potom ale hosté zabrali a šli do vedení, které udrželi až do samého závěru. V Prachaticích dvakrát prohrál králodvorský Glásl, jednou Špalek a jednou Vorlíček. Bez porážky tak absolvoval utkání v Prachaticích pouze Alka. Králodvorské béčko začne na podzim hrát první ligu, kam s touto sestavou bezesporu patří.

V krajském přeboru se hrálo pikantní derby, které opět dopadlo dobře pro králodvorské hráče.

Lochovice – Sokol Králův Dvůr C 5:10

Domácí se snažili oplatit Králodvorským porážku z prvního duelu, ale to se jim nepodařilo. I v druhém utkání se potvrdilo, že Králodvorští mají vyrovnanější kolektiv, a to rozhodlo. Za domácí opět zabodoval Zítek, který třikrát vyhrál. Bod přidal Baier a poslední bodový zisk pro domácí přinesla jedna čtyřhra. Bohužel, v lochovickém celku dvakrát vyšli bodově naprázdno Budělovský i Zita. Proti tomu králodvorská čtveřice Flíček, Řejha, Vlček a Kopřiva vždy zabodovala a po kolektivním výkonu se zaslouženě vrací do divize.

Dodejme, že úspěšnou sezonu králodvorského stolního tenisu doplnilo i mužstvo D, které vyhrálo i druhý finálový zápas krajské soutěže druhé třídy a zajistilo si také postup.

Josef Růžička