Králův Dvůr - Mokré Lazce 3:1

Našlapaná králodvorská sokolovna sledovala v pondělí před kamerami České televize stolní tenis špičkové kvality. V prvním utkání se střetli Košťál s Kleprlíkem. Lépe začala domácí jednička. Košťál vyhrál úvodní set 11:5. Ve druhé sadě se karta otočila a Kleprlík se dostal až do vedení 9:5. Jenže Košťál zabojoval a vyhrál druhou sadu 12:10. I ve třetím setu se hrál hodně pohledný stolní tenis a opět se rozhodovalo v těsné koncovce. Z vítězství 12:10 se opět radoval Košťál. Králodvorští se tedy ujali vedení 1:0.

Ve druhém utkání proti sobě nastoupili Urbánek s Jančaříkem. Domácí hráč nevstoupil do zápasu dobře a Jančařík se postupně dostal až do vedení 6:0. Poté sice Urbánek zabojoval a manko smazal, v koncovce ale Jančařík prokázal své zkušenosti a vyhrál 11:8. Ve druhém dějství se již hrál naprosto vyrovaný stolní tenis. Více se dařilo Urbánkovi, který se vybičoval ke skvělému výkonu a soupeře porazil 11:7. Třetí set se ale více vydařil Jančaříkovi, který jej vyhrál stejným poměrem. Ve čtvrté sadě to dlouho vypadalo, že domácí hráč srovná na 2:2. Urbánek vedl 9:7, koncovku ale nezvládl a i když první mečbol odvrátil, nakonec prohrál 10:12. Stav semifinále tedy byl 1:1.

Třetí zápas přinesl poměření sil mezi Štěpánkem a Bubou. V prvním setu domácí hráč dlouho vedl a nakonec první dějství vyhrál v poměru 11:9. Ve druhé sadě Štěpánek jasně dominoval a výsledkem byla výhra 11:4. V úvodu třetího setu sice David Štěpánek na chvilku vypadl z tempa a Buba šel do vedení v poměru 5:3. Jenže domácí hráč poté sérií pětí míčků otočil stav na 8:5 a vedení si již vzít nenechal. Králův Dvůr tedy vedl v pátém semifinále 2:1.

Ve čtvrtém utkání nastoupili proti sobě Košťál s Jančaříkem. Vstup do zápasu vyšel mnohem lépe hráči Mokrých Lazců, který brzy vedl 6:1. Jenže Košťál skvěle zabojoval, smazal manko a nakonec první sadu vyhrál 11:8. I ve druhém dějství byly k vidění nádherné výměny. Tentokrát byl šťastnější Jančařík, který zvítězil 11:8. Třetí set ovšem patřil Košťálovi, který soupeře porazil 11:6. Čtvrté dějství nezačalo pro domácího hráče dobře. Jančařík se ujal vedení 4:2 a po chvilce vedl nadějně 6:3. Košťál ale srovnal na 6:6. Jenže pak zaúřadoval Jančařík a bylo to 6:9. Jenže domácí hráč podporován výtečnými fanoušky zabojoval a srovnal na 9:9. Ve vyrovnané koncovce dokázal Košťál udržet nervy na uzdě a nakonec vyhrál 12:10 a celé utkání 3:1 na sety.

Králův Dvůr tak vyhrál rozhodující páté semifinále 3:1 a může se těšit na finálové souboje s mistrovským celkem El Niňo Praha.

Zápasy: Košťál - Kleprlík 3:0 Urbánek - Jančařík 1:3, Štěpánek - Buba 3:0, Košťál - Jančařík 3:1. Konečný stav série: 3:2.