Sat. Bratislava – Sokol Králův Dvůr 5:5

Již minulý ročník extraligy naznačil, že Královu Dvoru se proti Satexu příliš herně nedaří. Tuto okolnost pouze potvrdila úvodní čtyřhra, v které hostující pár Štěpánek- Urbánek utrpěl první letošní prohru. Tato porážka dvojnásobně mrzí, protože tento bod by pravděpodobně posunul celé utkání na stranu Králova Dvora. Proti Satexu dobře zahrál Urbánek s Košťálem, kteří zaznamenali po dvou bodech Poslední pátý bod přidal Štěpánek. Nerozhodný výsledek je však třeba hodnotit jako ztrátu pro hosty, než bodový zisk.

V neděli se hrálo v Bratislavě další utkání, které bylo přímým soubojem o třetí místo. Tento zápas po sobotním rozčarování zvládli Králodvorští znamenitě.

ŠKST Bratislava – Králův Dvůr 1:6

Hosté vstoupili do utkání výhrou ve čtyřhře a s tímto bodem přišla i herní pohoda, která vedla k nečekaně jasnému vítězství. Jediný bod domácí dokázali získat přes Urbánka. Králův Dvůr udržel na Slovensku svoje třetí místo v tabulce a může se v klidu připravit na poslední dva letošní zápasy, v kterých bude 5. a 6. prosince hostit celky z Havířova a Ostravy.

Stejně jako první celek do boje o víkendu zasáhlo i králodvorské béčko ve 2. lize. Tento tým zatím neohroženě kráčí druhou ligou. Bez větších problémů si poradili Králodvorští i s dalšími soupeři. V sobotu Králodvorské béčko porazilo Litoměřice 10:2 a v neděli si pak poradilo s Děčínem v poměru 10:1. Do utkání béčko nastoupilo bez své jedničky Špalka, který byl s áčkem v Bratislavě, ale i tak byli domácí výrazně nad síly obou soupeřů. V sobotu dokázali hosté dvakrát bodovat přes Flíčka a v neděli jediný bod pustil hostům Vorlíček. Po sedmém kole vede králodvorské béčko 2. ligu o dva body před Prachaticemi a svoje postavení bude obhajovat za dva týdny v utkáních v Praze na Elizze a v Čakovicích.

Josef Růžička