Skvělá závodnice se prezentuje v kategorii do devatenácti let, kde se ještě závodí ve čtyřech disciplínách, parkur na mladé pětibojaře ještě čeká kvůli věku.
Za Česko nastoupily na ME ve skupině A Lea Chvalovská a Anna Zimovjanová. Ve skupině B Karolína Křenková, závodnice Spartaku Hořovice, a Monika Macková.

„Karolína v kvalifikaci předvedla výborný výkon a zaslouženě se nominovala do sobotního finále, kde obsadila dvaadvacáté místo," okomentoval kvalifikaci Jiří Vavřička z hořovického oddílu. „Závodila moc hezky," pochválila svou svěřenkyni vedoucí reprezentačního družstva Alexandra Kučerová. „Má před sebou ještě rok v této kategorii, z tohoto pohledu odvedla své maximum. Skvěle si vedla už v kvalifikaci, dva výborné výkony po sobě se cení," dodala Kučerová.

V soutěži družstev bodový součet Chvalovské, Křenkové a Zimovjanové zařadil Česko na šestou pozici. „To je slušné. Všechny tři budou moci startovat na šampionátu i za rok. Určitě je to příslib," uzavřela své hodnocení dívčího závodu Alexandra Kučerová. Zlato v družstvech patřilo Rusku, stříbro Velké Británii a bronz putoval do Maďarska.

Evropský šampionát pak pokračoval štafetami a české reprezentantky útočily v závodě dívek na mistrovství Evropy do devatenácti let dokonce na medaili. Dvojice Lea Chvalovská a Karolína Křenková se zásluhou nejlepší kombinované části posunula na vynikající čtvrté místo, jen devět bodů za bronzové Francouzky. Zlato získaly Rusky, na stříbro dosáhla štafeta Velké Británie.

„Tyto výborné sportovní výkony otevírají Karolíně dveře na podzimní mistrovství světa její kategorie, které se bude konat v Buenos Aires. Celý oddíl moderního pětiboje Spartaku Hořovice Karolíně gratuluje k výbornému výsledku a děkuje za krásný sportovní zážitek," dodal Jiří Vavřička.