Kelti Nižbor – Rozdělov 3:2

Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by Kelti měli soupeře porazit. Dynamo bylo lepší, aktivnější a po zásluze šlo v páté minutě do vedení díky Káranskému. Ondřej Beneš popisuje v hrubých rysech strategii Nižbora: „Ač v tomto zápase již o téměř nic nešlo, výsledek a hlavně náš výkon v něm je pro nás velice důležitý. Oproti předchozím dvou zápasům jsme trochu změnili taktiku a zaměřili se na obranu středního pásma, s jehož přechodem měl pak Rozdělov velké problémy.“ Kelti skutečně bránili dobře, vždyť Aleš Roman, nejlepší útočník soutěže, si nepřipsal ani bod. Jelikož Dynamo svou převahu nedokázalo zúročit, Nižbor trestal. V přesilovce na červené napřáhl Dvořák a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Rozdělov ještě do konce druhé části strhl vedení na svoji stranu. Dvojnásobnou přesilovku využil střelou od modré Marcínek, ale třetí třetinu měli ve své moci nižborští hráči.

„Díky dobrému pohybu i týmovému výkonu se nám podařilo otočit ve třetí části z 1:2 na 3:2. Vedení jsme si pak již pohlídali, navíc nás podržel v důležitých momentech i gólman,“ připomněl útočník Ondřej Beneš. Ve 33. minutě se po Gotthardově pasu prosadil s trochou štěstí Novák a o tři minuty později poslal Nižbor do vedení Dvořák, který zakončil přihrávku Beneše zpoza branky. Ve zbytku utkání si Kelti hlídali vedení a až na závěrečný finiš Rozdělova byli lepším týmem. Jenže ani tlak a power-play hostů k remíze nevedly a Nižbor tak v posledním kole udolal Dynamo Rozdělov 3:2. „Teď už se plně soustředíme na play-off a můžeme pouze litovat, že nebudeme moct prozatím hrát domácí zápasy na berounském zimním stadionu, kde ještě není položen umělý povrch,“ poznamenal Ondřej Beneš.

Dodejme, že Nižborští hokejbalisté odehrají první dva zápasy play–off s celkem Amálka Hooligans na hřišti v Novém Strašecí. Zápasy začínají v sobotu i v neděli v 10 hodin.

Branky: 22. Dvořák (Truksa), 33. Novák (Gotthard), 36. Dvořák (Beneš) – 5. Káranský (Fujan), 30. Marcínek (Prchal). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Třetiny: 0:1, 1:1, 2:0.

Kelti Nižbor: Huml – Smrčka, Truksa, J. Říha, P. Říha, Mičko – Dvořák, Beneš, Lašek T., Gotthard, Novák, Krásl, Brodan, Podráský, Novotný.

Roman Novák