V rámci zimní přípravy na běžkách startoval nejprve na Karlově běhu, kde na dvacetikilometrové trati skončil ve své věkové kategorii dvanáctý a celkově šedesátý z 220 závodníků.

Kvalitu pak potvrdil i na Šumavském skimaratonu. je dlouhý 46 km a Bulava skončil v kategorii šestý. „Na následné Újezdském duatlonu mě mladší kluci na kole ´odpárali´ a tak na mě zbyla bramborová medaile, ale na „bajkovém“ závodě Cukroušův mazec jsem si polepšil na bronzovou pozici,“ popsal František Bulava, který hned poté v úvodu května na prvním závodě Českého poháru terénního triatlonu v Křišťanovicích triumfoval při duatlonových tratích.

Následoval silniční Poděbradský triatlon (27.5.), který Berouňák absolvoval v rámci přípravy na výborném druhém místě ve veteránech nad 50 let. Mimochodem tento závod je jednoznačně nejlépe obsazeným „bezhákovým“ krátkým triatlonem v ČR.

Prvním startem v terénu bylo pro Bulavu Plzeňské MČR (2.6.), kde finišoval také na druhém místě. Týden poté v Příbrami (9.6.) na MČR v olympijském „bezhákovém“ triatlonu v silné konkurenci mezi specialisty vybojoval cennou bronzovou medaili. „Stoupající formu jsem prodal na třetím závodě Českého poháru v Ostrově, kde se plavalo v retenčních nádržích pod Klínovcem. První měla teplotu 13,5 stupně Celsia a druhá pouhých devět! I když se plavalo jen tři sta metrů se třemi krátkými přeběhy, tak mi nestačily ani dvě silné plavecké čepice a já měl pocity, jako by mi někdo zatloukal hřebíky do hlavy,“ ulevil si František Bulava, jehož jediným cílem bylo v té chvíli dostat se z vody ven co nejrychleji a zahřát se pětikilometrovým stoupáním na kole.

Povedlo se a v cíli byl nakonec na desátém místě celkově, což je obrovský úspěch. Svoji kategorii samozřejmě ovládl stylem start-cíl. „S takovými výsledky nemůžu být nespokojen. Velkou měrou k tomu přispělo i nové horské kolo Kross Level 14, na které mi přispěl MěÚ Beroun, VaK Beroun, KS Pondy, Eurocat (Gelmodel) a Body ID. Moc všem děkuji,“ vzkázal.

Aktuálně se připravuje na světové poháry Xterra Czech (Prachatice 14.7.) a Xterra Poland (Krakov 12.8.), kde bude silná konkurence a cílem bude i tak získat medaili. „Samozřejmě chci také uspět v Českém poháru v Mostě a v Hradci Králové v závěru července a zvítězit tak v celkovém hodnocení poháru ve své kategorii. Pokud budu zdravý, budu bojovat i v 52 letech jako lev,“ usmál se na závěr skvělý závodník a dokonalý reprezentant Berouna.