Rakovník má v kalendáři Beroun a Kladno a samozřejmě i domácí miniturnaj, který pořádal v neděli 21. června na Městském hokejbalovém stadionu na Zátiší. "Nejde v něm ani tak o výsledky, Letní pohár má dát hlavně příležitost hrát zápasy s různými soupeři," doplnil Němeček.

HBC Rakovník - Wolves Chomutov 0:4 (0:2, 0:2)

Severočeši působili techničtějším a sehranějším týmem, navíc byli produktivnější v proměňování šancí. Ze šestnácti střel poslali za Pšeničkova záda čtyři - dvakrát Novák a po jedné Majzny a Mareš, který byl s jedním gólem a dvěma nahrávkami nejužitečnějším hráčem vítězů. V domácích šancích se objevili Císař a Froněk, ale ani jejich dvě, ani dalších devět střel rakovnického HBC v chomutovské brance neskončilo. Chomutov si pak poradil se svými soupeři i ve svém druhém vystoupení, když porazil Kelty z Berouna 4:2.

HBC Rakovník - SK Kelti 2008 Beroun 1:1 (0:0, 1:1)

Bojovné utkání tradičních rivalů okořenily branky až v druhé části hry. Nejprve otevřel skóre ve prospěch Keltů po samostatném úniku Šafra, dvě minuty před koncem zápasu byl Rakovník, který soupeře přestřílel 19:10, za svoji aktivitu přece jen odměněn, když po Kopelentově přihrávce zavěsil Císař. Ten mohl v posledních sekundách i rozhodnout o vítězství, ale gólman Mašek stál na svém místě.

HBC Rakovník: Pšenička- Kopelent, Brož, Veselý, Šíma, Císař, Tureček, Šnobl, Svoboda Vítek, Svoboda Vojtěch, Žemlička, Červený, Ďurina, Kýna, Froněk. Trenér J. Pšenička.

Miroslav KOLOC